Walliské Alpy

Rotenboden (Riffelsee) - Sunnegga - jednodenní trasa s výhledy na Matterhorn

Hlavním lákadlem této trasy jsou bezesporu výhledy na Matterhorn, kterých dosáhnete až nezaslouženě snadno použitím zubačky Gornergrat, která vede k jezeru Riffelsee. Matterhorn se tu krásně zrcadlí v ledovcových jezírkách. Trasa sice nezabere více, jak pět hodin, ale logistika dopravy na začátek a z konce treku je poněkud komplikovaná. Pokud však hledáte něco opravdu zajímavého, pak nezbytné cestování horskými vlaky jistě oceníte.

Tour Monte Rosa - devítidenní trek ve švýcarsko-italských alpách

Monte Rosa je horský masiv ve Walliských Alpách, který se rozprostírá na švýcarsko-italské hranici. Oblast je velice atraktivním svými lyžařskými středisky, ale ani po stránce letní turistiky nikterak nezaostává. Součástí masivu je celkem 15 vrcholů s výškou přes 4000 metrů. Pokud se rozhodnete absolvovat "Tour de Monte Rosa", pak se připravte na vyčerpávající stoupání, exponované a jištěné úseky a dřinu od kuropění až do klekání.

Výstup na chatu Cabane Valsorey (3030m)

Přestože je vysoko posazená na jižní straně hory Grand Combin (4314 m), paradoxně nenabízí pražádné výhledy na vrchol tohoto alpského obra. To proč jste sem přišli jsou výhledy na Mont Blanc a Mont Vélan. Trasa začíná v Bourg St. Pierre, malé horské vesnici, která je současně i posledním místem před italskou hranicí a nachází se 20km od známého průsmyku Grand-Saint-Bernard. V roce 1800 tu měla tábor i armáda Napoleona Bonaparte, před vítězstvím bitvy u Marenga.

Výstup na Hörnlihütte – chatu pod vrcholem Matterhornu

Pokud bych měl vsadit na jednu horu, kterou pozná každý horolezec i zkušenější turista podle tvaru, pak bych zavřel oči a neomylně řekl ….. Matterhorn. Vrchol tvaru tesáku, který ční k nebi do nadmořské výšky 4478 metrů. Přestože se bez horolezeckého vybavení a zkušeností nedá vystoupit na její vrchol, pro ty, kteří touží se jí alespoň přiblížit, může posloužit následující článek. Trek vede k vysokohorské chatě Hörnlihütte, stojící na úpatí východního hřebene hory.

Syndikovat obsah