Turistické trasy - Hrubý Jeseník

Praděd - celodenní okruh přes nejvyšší horu Jeseníků.

praded_16Praděd (1490 m) je nejenom nejvyšším vrcholem Jeseníků, ale i nejvyšší moravskou horou. Leží v části pohoří zvané Hrubé Jeseníky, jižně od města Jeseník. Na samotném vrcholu najdete televizní vysílač, vysoký 162 metrů, s vyhlídkovou plošinou ve své horní části. Ta je ve výšce 60-ti metrů a celé pohoří odtud budete mít jako na dlani. Krásný je také pohled na vodní dílo Dlouhé Stráně, situované naproti Pradědu. Pokud je dobrá viditelnost, není vzácností vidět Snežku, Lysou Horu nebo Radhošť. Za opravdu dobrých podmínek jsou prý vidět Tatry nebo dokonce rakouské Alpy.

Rejvíz - krátký okruh ke klenotu Hrubého Jeseníku

Rejviz_03Vzdálenost: 4,5 km; Čas: 2 h

Jen málokdo, kdo ve svém životě navštívil Rejvíz si ho nebude pamatovat. Horská osada, ležící v nadmořské výšce 780 metrů vás zaujme už při prvním průjezdu. Stylové chalupy a domky v těsné blízkosti silnice, zelené louky zakončené hustými lesy a pasoucí se krávy. To vše dodává vaší duši pocit, že se nacházíte na posledním mírumilovném místě na světě. 

Naučná stezka Bílá Opava - jednodenní výlet

bila_opava_05Bílá Opava je bezesporu nejkrásnější bystřinou Jeseníků. Naučná stezka, která podél jejího toku vede z Karlovy Studánky k horské chatě Barborka, vám postupně nabídne říčku v několika podobách. Tok Bílé Opavy je zdoben peřejemi, vodními kasdádami a několika vodopády, z nichž nejvyšší měří bezmála 8 metrů.

Z Ovčárny přes vrcholy Hrubého Jeseníku - celodenní trasa

Krásný a dlouhý okruh, který vede přes druhou nejvyšší horu Hrubého Jeseníku. První část trasy vám nabídne krásné výhledy na okolní horské hřbety, zatímco druhá část vás provede naučnou stezkou Velká kotlina.

Syndikovat obsah