Rakousko

Výstup na Hochkönig (2941 m), nejvyšší vrchol Berchtengadenských Alp

Nejvyšším bodem Berchtengadenských Alp je rozeklaný a bezmála třítisícový vrchol Hochkönig. Jeho masív leží necelých padesát kilometrů od Salzburgu a poskytuje fantastické výhledy na blízkého Watzmanna.

Výstup na Hochwildstelle (2747 m) - Schladminské Taury na víkend

Silnice ubíhá krokem pod osmi koly dvou plných automobilů. Šplháme krokem do prudkých serpentin nad rakouským Schladmingem, známým především svými lyžařskými areály. Každou zimu se toto místo naplní lyžaři z celé Evropy. My jsme tu ovšem z kraje podzimu a láká nás něco jiného. Schladmingské Taury jsou totiž pověstné svojí krásou i pro letní turistiku a tento víkend je naším cílem Preitaller Hutte a poté vrchol Hochwildstelle (2747 m).

Výstup na Ahornspitze (2973 m) - rozhlednu Zillertalu

Ahornspitze je patrně nejatraktivnějším vrcholem Zillertalských Alp. Každé léto se o jeho zdolání pokusí tisícet turistů přilákaných vidinou překrásných výhledů na scenérie zdejších hor.  Bezmála tři tisíce metrů vysoký špičák nabízí panoramatický výhled na všechny světové strany.

Výstup na Grosser Ötscher (1893 m) - rozhlednu Dolního Rakouska

Nemáte den navíc, chcete se podívat během víkendu k sousedům do Alp a nevíte kam? Zkuste nepříliš vysoký, ale pěkný Grosser Ötscher (1893 m n.m.). Náročnost: víkendovka, jednoduché, převýšení 1000 m. Možná budete překvapeni, jak blízko od hranic na vás dýchne alpská atmosféra Čas: 3 hodiny výstup, dole jste za 2 hodiny. Jak se tam dostat: Lackenhof, na který odbočíte ze silnice č. 25 vedoucí z Ybbs a.d.

Výstup na Trisselwand / Trisselkogel (1754 m) - trasa na odpoledne

Trisselwand je nepopulárnější destinací alpské oblasti zvané Salzkammergut (Solná komora). Hora původně sloužila jako pastvina a na pěšinách, kde se dnes procházejí turisté, překonávajíce závrať, byla dříve frekventovaná stezka pro skot chovaný místními farmáři.

Stubaier Höhenweg - 8 dní po horských chatách nad Stubaitalem

Okruh Stubaier Hohenweg je jednou z nejpopulárnějších vícedenních tras v Rakousku. Po většinu treku jde o vysokohorskou turistiku, nicméně některé úseky jsou zajištěny ocelovými lany. Pokud tedy netrpíte závratí a láká vás hřeben Stubaiských Alp, pak je Hohenweg pro vás rozhodně výzvou.

Víkendový okruh v Höllengebirge

Höllengebirge je pohoří, které se řadí do horského celku Salzkammergut. Jedná se v podstatě o náhorní plošinu, ze které stoupají jednotlivé vrcholy. Díky svému krasovému charakteru tu můžeme najít mnoho jeskyní a škrapů. Populárním vrcholem je Brunnkogel (1708 m), který se pyšní 14 metrů vysokým železným křížem na svém vrcholu.

Syndikovat obsah