Wales

Národní park Pembrokeshire Coast - členité pobřeží západního Walesu

Národní park Pembrokeshire Coast se rozkládá, jak již sám název napovídá, na pobřeží Pembrokeshire v západním Walesu. Založen byl v roce 1952 a je jediným národním parkem ve Spojeném království, který je primárně určen k ochraně pobřeží. A protože tu jde o pobřeží na prvním místě, můžete očekávat, že vás tento národní park uchvátí zejména pestrou a členitou krajinou, bohatou na ostré skalnaté útesy, písčité pláže nebo zalesněné delty řek, od nichž krajina stoupá dál do vnitrozemí až k vrcholům zdejších hor. Celková rozloha parku he 629 km2.

Národní park Brecon Beacons - poplašné majáky jižního Walesu

Brecon BeaconsBrecon Beacons je  název pro horský hřeben v jižní části Walesu. Abychom byli přesní, odkazuje se tento název na skupinu populárních horských vrcholů, jižně od velšského města Breacon, mezi kterými najdeme i nejvyšší vrchol jižního Walesu - Pen y Fan (886 m). Pen y Fan spolu s dalšími vrcholy tak formuje většinu prostřední části parku, který prý rozděluje území Walesu na jižní a centrální Wales.

Národní park Snowdonia - klenot severního Walesu

snowdonia_04Národní park Snowdonia byl založen v roce 1951 a rozlohou je druhým největším národním parkem v Anglii a Walesu. Park pokrývá 2132 kilometrů čtverečných. Na západní straně je ohraničen břehem zálivu Cardigan Bay, východní hranici tvoří údolí Conwy Valley. Severní a jižní hranice tvoří záliv Conwy Bay a řeka Dyfi.

Syndikovat obsah