Jak vybrat

Pláštěnka nebo goretex? Vybíráme oblečení do deště

V deštiKaždý, kdo se alespoň trochu potlouká v přírodě, je občas překvapen deštěm. A jestli je to překvapení milé, nebo nemilé, to už záleží jenom na vás. "Ale no tak trochu zmoknu. Trocha toho deště ještě nikoho nezabila," řeknete si. Ovšem, máte pravdu. Ale co když jdete na víc dní a nemáte se večer kde usušit. Použitelné varianty jsou dnes v podstatě dvě a rozdíl je, jak jinak, ve finanční investici. Takže pláštěnku nebo goretex?

Jak vybrat stan

Stany v horách IslanduV záplavě nejrozmanitějších modelů od různých výrobců by se i jeden ztratil. Platí to prakticky u každého druhu zboží a stany nejsou výjimkou. Ba právě naopak. Pokusíte-li si na internetu vyhledat slovo stan, neproberete se výsledky pravděpodobně ani za několik let. Následující článek má sloužit jako kompas v džungli modelů nejrůznějších stanů, který vás bezpečně vyvede ze stínu lesa na světlo - k Vašemu kýženému plátěnému obydlí.

Jak vybrat návleky na boty

navlekyNávleky na boty. Je to vůbec k něčemu? Kdy to použiji? Goretex nebo jiný materiál? Na tyhle a ještě pár dalších otázek se pokusí odpovědět následující článek. Pokud se chystáte návleky si koupit, mohl by vám být případným rádcem a pomoci se tak snadněji rozhodnout. A pokud vůbec nevíte o co jde a návleky vám připadají jako kus oblečení z dob, kdy měl turistický klub ČR ještě asi deset členů, pak možná zjistíte, že se mýlíte. Inu uvidíme...

Jak vybrat spacák

DSC_0012Výběr vhodného spacího pytle je věc ošemetná a vzhledem k cenovým relacím ve kterých se pohybují to není ani věc levná. Pokud zabloudíte do obchodu ať už kamenného či elektronického, kde tento sortiment prodávají, budete stát před volbami jako cyklospacák, třísezónní, letrní apod. Proto se Vám pokusíme dát pár tipů jak vůbec s výběrem začít, na co si dát pozor a které údaje co znamenají. Takže jaký spacák vybrat ?

Jaký vařič na trek - plynový nebo benzínový

varicVybírání vařiče je věc, která nemine nikoho z těch, jenž se každoročně pouštějí do hor na vícedenní treky nebo výlety. Ať už jedete na Říp nebo zdolávat K2, budete si chtít uvařit čaj a polévku. Předesílám, že článek je psán v duchu běžné vysokohorské turistiky, nikoliv pro horolezce. Ti sami moc dobře vědí, na čem vaří a proč. Nicméně i k tomu se dostaneme.

Jak vybrat batoh pro vícedenní trekování

Každý kdo někdy šel vícedenní trek a nesl si všechno své “nádobíčko” na zádech ví, že alfou a omegou spokojenosti je kvalitní a pohodlný batoh. Pravda, pokud Váš ušatý přítelíček váží cirka 20 kilogramů, pak slovo pohodlný je velice relativní, nicméně i tak se nevhodně vybraný batoh může stát peklem na zemi. Následně Vás hrůzný zážitek a neutuchající bolest zad může přesvědčit, že jste s trekováním skončili. Takže jaký batoh vybrat ??

Boty na turistiku - jak vybrat ty správné pohory

DSC_3196Hovoříme-li o turistice pěší, pak se povětšinou odehrává na našich vlastních nohách. Neznám nic důležitějšího na treku, než mít ty správné boty. Když si to vezmete kolem a kolem, pak je úplně jedno, jestli stojíte na místě s nejkrásnějším výhledem, nebo kolem vás zrovna probíhá stádo ohrožených nosorožců, pokud vás tlačí nebo svírají boty. Takže se pojďme podívat na několik elementárních rad, jak vybrat ty správné boty pro ten účel, pro který je budete potřebovat. Připomínám, že článek se týká pouze bot trekkingových.

Syndikovat obsah