Turistické trasy - Praha

Na Okoř z Pražských Dejvic - výlet na odpoledne přímo z hlavního města

Okor_01Díky své poloze poblíž hlavního města je Okoř patrně nejvyhledávanějším turistickým cílem v těsném okolí Prahy. Pokud jste Pražáci, pak nemusíte nikam jezdit. Jednoduše dojedete do tramvají do Dejvic a vyrazíte odtamtud. Poměrně krátká, nicméně velmi hezká trasa vás dovede na mohutnou zříceninu hradu Okoře, kam jak píseň praví je cesta, jako žádná ze sta.

Řepora - výlet do středověké vesnice tam, kde končí paneláky

Reporyje_skanzen_15Těžko by mi někdo někdy vysvětlil, že uprostřed pražského panelákového sídliště narazím na roubené stavby obehnané palisádovou hradbou. A přesto! Je to možné. A dokonce je možné jet metrem. Možná vám vypadl program na jeden víkendový den, nebo jste se rozhodli nikam nejet a zůstat doma. Ve obou těchto a mnoha dalších případech si vám dovolím doporučit Skanzen Řepora, který najdete na okraji sídliště Řeporyje na Praze 13.

Na Karlštejn z Radotína - téměř celodenní výlet

Hrad KarlštejnČervená turistická stezka, která vás dovede na Karštejn začíná prakticky rovnou v Praze, a tak by se mohlo zdát, že obrysy paneláků, pomalu vzdalujícího se velkoměsta, budete vidět ještě několik hodin. Opak je však pravdou. Zaprvé, nezačínáte v Praze, ale v Praze - Radotíně a tady začíná kopcovitá krajina, která plynule přechází do chráněné oblasti Karlštejnsko. A zadruhé se za Radotínem ponoříte do místních lesů a ty vás do otevřené krajiny pustí až za hodnou chvíli.

Syndikovat obsah