Turistické trasy - Broumovsko

Hejšovina (Szczeliniec Wielki) z Karlówa - okružní výlet na stolovou horu za odpoledne

hejsovinaHejšovina (919m) je nejvyšším vrcholem národního parku Stolových hor (Gory Stolowe). Ze všech směrů je ohraničen skalními stěnami, vysokými zhruba šedesát metrů. Jeho vrchol je tvořen skalní plošinou o rozměrech 600x300 m, na níž najdete rozhlehlé skalní město, pyšnicí se stěnami a balvany s fantastickými tvary. Pokud vám mohu doporučit, vydejte se na hejšovinu dříve, než začne sezóna, protože jinak tu doslova bude hlava na hlavě a mezi nimi i ta vaše.

Okruh v Broumovských stěnách - čtyřhodinová trasa za skalními hřiby Broumovska

Broumovské stěny Oblast Broumovska byla vyhlášena Chráněnou krajinnou oblastí roku 1991. Její nedílnou součástí jsou zejména Broumovské stěny, které najdete na mapě mezi Broumovem a Policí nad Metují. Centrem oblasti Broumovských stěn je kaple Hvězda, poblíž které stojí i turistická chata. Vydejte se tedy s námi na jednodenní okruh do nitra skalních věží obklopených panenskou přírodou Broumovska.

Javoří hory - přechod hřebene za jeden den

Javoří hory leží na pomezí České republiky a Polska v oblasti Broumovsko a chrání ze severní strany Broumovskou kotlinu. Malebnost krajiny v podhůří těchto hor doplňuje ještě řeka Stěnava, která tudy protéká. Nejvyšším bodem tohoto hraničního pohoří je Ruprechtický Špičák se svými osmset osmdesáti metry nad mořem, na kterém stojí rozhledna s výhledy do Broumovských stěn, Ostaš nebo Adršpašsko-teplické skály. Výhledy na českou i polskou stranu vás ostatně budou provázet na více místech této hřebenovky, která vede tímto opuštěným pohořím.

Syndikovat obsah