Cyklotrasy v České republice

2. Labská cyklostezka, aneb z Hradce Králové na Kuks a zpět

kuks_03

Typ kola: trekové; Vzdálenost: 60 km 

Kuks je právem považován za české Versailles a není divu, že k němu každoročně proudí tisíce návštěvníků. Lapidárium s Braunovými sochami a zámecká lékárna, která je považována za nejstarší u nás jsou zaručeným tahákem nejen pro české turisty. Z Hradce Králové se na Kuks dostanete velmi snadno po poměrně nové cyklostezce, nazvané Labská 2., která vede podél Labe po rovinaté, asfaltové trase. 

Z Adolfova na Cínovec - cyklotrasa po náhorní planině Krušných hor

Adolfov_03Typ kola: trekové; Vzdálenost: 26 km

Musím přiznat, okolí Adolfova se stalo mojí srdcovou záležitostí hned po první návštěvě. Najdete ho na  náhorní plošině prakticky na hraniční čáře s Německem. Adolfov svou polohou ukončuje východní hřeben Krušných hor. Výškové rozdíly tu nejsou velké, a tak přestože vede tato cyklotrasa po hřebeni, nečekejte žádné prudké stoupáky ani sjezdy.

Singltrek pod Smrkem - kde touhy hobíků i profíků dostávají tvar

jumping_bikerTyp kola: horské ; Vzdálenost: dle okruhu, který zvolíte

Ať už seřadíte k vyznavačům horských kol, nebo také jak se dnes říká emtébéček a dělá se vám mdlo pokaždé, když jedete po silnici déle jak deset minut, nebo jste jenom hobby cyklistou, který  se rád sveze v náročnějším terénu, pak bych tu pro vás měl opravdu jedinečný tip. Singletrek pod Smrkem je místo, kde si svoje kolo doopravdy užijete a budete odsud odjíždět s tím, že se rozhodně vrátíte.Ale co to vlastně je ten singltrek? A proč bych zrovna já tam měl jet? Na tyto a další otázky se pokusí odpovědět následující článek.