Tour Monte Rosa - devítidenní trek ve švýcarsko-italských alpách

Zobrazit pro tiskZobrazit pro tisk
Mapa: 

Monte Rosa je horský masiv ve Walliských Alpách, který se rozprostírá na švýcarsko-italské hranici. Oblast je velice atraktivním svými lyžařskými středisky, ale ani po stránce letní turistiky nikterak nezaostává. Součástí masivu je celkem 15 vrcholů s výškou přes 4000 metrů. Pokud se rozhodnete absolvovat "Tour de Monte Rosa", pak se připravte na vyčerpávající stoupání, exponované a jištěné úseky a dřinu od kuropění až do klekání. A protože žádná námaha by neměla vyjít nazmar, poznáte mnoho věhlasných horských středisek a uvidíte výhledy na hory pnoucí se ze zelených luk až k nebesům.

Lokalita: Walliské Alpy - Švýcarsko - Itálie

Charakteristika:
Velice náročný a dlouhý okruh, který obsahuje exponované úseky jištěné lany a v červnu často i pohyb po sněhu. Nicméně by pro jeho zdolání mělo stačit běžné trekkingové vybavení. Trekové hůlky jsou nutností.

Okruh: Ano

Jak se dostat na začátek a konec treku:
Do Zermattu nesmí automobily, takže pokud přijedete autem, budete jej muset zanechat na záchytném parkovišti ve vesničce Täsch a odsud jet vlakem. Pokud nechcete jet autem, pak je možné z ČR jet přímým rychlíkem Praha-Zurych a poté se zhruba za další 4 hodiny s přestupy dostanete do Zertmattu.

Čas: 9 dní

Ubytování:
Ubytování je nutné naplánovat dopředu na chatách. Kontakty najdete na domovské stránce trasy http://www.tmr-matterhorn.com.

Voda a jídlo:
Vzhledem k tomu, že každá etapa končí na horské chatě nebo městečku, je možné doplňovat zásoby den po dni.

Kdy vyrazit:
Konec června - Září (Zjistěte si na stránkách http://www.tmr-matterhorn.com, jestli je trek otevřen)

Rezervace a poplatky:
Vzhledem k oblíbenosti lokality je rezervace chat nutná. Upozorňuji, že trek se může díky ubytování dost prodražit, tak pečlivě plánujte.

Itinerář den po dni / Rozpis trasy:
1. Den: Zermatt - Theodulpass (5:30 h)
2. Den: Theodulpass - St-Jacques (7:30 h)
3. Den: St-Jacques - Gressoney/Gabiet (4:30 h)
4. Den: Gressoney/Gabiet - Alagna (7 h)
5. Den: Alagna Macugnaga (8 h)
6. Den: Macugnaga - Saas Fee (8 h)
7. Den: Saas Fee - Grächen (6:30 h)
8. Den: Grächen - Europahütte (6:30 h)
9. Den: Europahütte - Zermatt (6:00 h)