Ostatní

Outdoorová Praha 2013 - Adidas Outdoor Prague

Pokud poslední zářijovou sobotu dorazíte do Troje, můžete vyzkoušet třeba lezení na umělé ledové stěně, slackline nebo waterline, tedy slackline nataženou nad hladinou, a k promítání filmů z festivalu Ozvěny Expediční kamery.

Postřižinský cyklozavírák v sobotu 15. října 2011

Cyklootvirak_01Pro ty z Vás, kteří se prozatím ještě nerozhodli uklidit kolo na půdu, nebo do sklepa a pomalu jej začít nahrazovat lyžařskou výbavou, tu máme na následující víkend cyklo-tip. Ne, rozhodně se nemusíte bát, že by šlo o nějaký závod, kde by padali závodníci, hlavy a nebo snad i rekordy. Postřižinský Cyklozavírák je protikladem jarní akce - Cyklootvíráku, jejíž úspěšná premiéra se konala v květnu letošního roku.

Nejkrásnější dlouhé trasy Velké Británii

Brecon BeaconsPokud ještě stále nevíte, kam na dovolenou a chtěli byste ji strávit v aktivním pohybu a ne hrou na mrtvou verybu na pláži, zvažte trekové prázniny v Anglii, Skotsku nebo Walesu na některé z nejznámějších dlouhých tras ve Spojeném království.

Reportáž z Postřižinského Cyklootvíráku 2011

Cyklootvirak2011_08První ročník letos pořádaného Cyklootvíráku, zastřešovaného Nymburským pivovarem nečekaně přivítal bezmála 350 cyklistů, kteří se rozhodli začít sezónu rekreačním a příjemným způsobem v okolí města Nymburka.  Cyklootvírák je akce, plánovaná prakticky pro každého, ať už na kole jezdí pravidelně nebo ne. Na startu bylo tedy v sobotu možné vidět vedle hobíků a rodin s dětmi i opálené s svalnaté vytrvalce, kteří si přijeli okruh pouze objet.

Tramp, vandr nebo čundr? Na co to vlastně jezdíme? ... úryvek z připravované knihy

vandrVandr, čundr, tramp nebo houževňák. To všechno jsou výrazy, které znamenají jediné. Vyrazit z šedi běžného života, ze stínu panelákových zástaveb, do zeleně. Někam za město, kde je skutečná příroda a kde se nemusíte mačkat v davu lidí hrnoucích se z prostředků městské hromadné dopravy do nákupních center. Touha užít si trochu té legrace ve zbytku přírody, který tu ještě máme, je překvapivě to jediné společné, co trempové a čundráci mají. Zbytek je ostře rozdělen a ať vás proboha nikdy nenapadne dávat si čundráky a trempy do jakékoliv spojitosti. Velmi dobře si vzpomínám potyčku s obrovským chlapíkem, říkali mu Rosomák, když jsem mu tvrdil, že jsme tu na trempu.

Nejkrásnější treky světa

Na cestě k Los CuernosVýběr nejkrásnějších treků světa je činnost velice ošemetná. Preference každého z nás jsou jiné, ať už jde o podnebí, kontinent nebo nadmořskou výšku. Nicméně čas od času sestavují různé turistické a cestovatelské časopisy seznamy, které by vám mohly usnadnit výběr turistické trasy při návštěvě dané země. Musíte ovšem počítat s tím, že popularizací trasy roste i její návštěvnost a tak jen sotva půjdete na těchto trasách osamoceni napříč divočinou.

Jak jsem boural ve Státech

Cestovní pojištění jsem nikdy nebral na lehkou váhu, nicméně jsem na něj pohlížel spíše jako na otravnou nutnost pro cesty, se kterou člověk prostě nikdy nepočítá v rozpočtu. Do momentu, než se vám něco stane to tak může být, ale potom ? Ne že bych vám bouračku v zahraničí přál, ale někdy se to prostě stane. BUM a je  to !! A co PAK ???

Syndikovat obsah