Extrém

Zimní bivak na Sněžce - březen 2011

Snezka_009Dny se prodlužují a na horách sněhu kvapně ubývá, a tak jsme horečnatě začali hledat termín pro tradiční zimní bivak na Sněžce, v pořadí již třetí. Pravdou zůstává, i když to jen velmi nerad přiznávám, že tento pokus byl letos již druhým v pořadí. První pokus - lednový, bohužel skončil neúspěchem. Vinu na neúspěšném pokusu nesla především zoufalá dopravní situace na českých silnicích díky první pořádné chumelenici. Především profesionální řidiči kamionů by se mohli konečně naučit, že spojení zimní pneumatiky je určeno pro zimní období a pneumatiky letní, že patří někam, inu někam úplně jinam.

Reportáž z extrémního závodu tříčlenných štafet ve skiareálu Zadní Telnice 2011

Běžecké lyžování - ostatní museli jít po svýchDílem naprosté náhody jsem se připletl k prvnímu ročníku velmi neobvyklého štafetového závodu, jehož kombinace sportů pro mne do té doby byla unikátní. Závod se konal 29. ledna 2011 v lyžařském areálu Zadní Telnice, o které jsem do té doby neměl ani tušení. O to milejší však bylo překvapení z krásného zasněženého údolíčka nedaleko Ústí nad Labem, kde se celá akce konala. Celý dojem byl ještě umocněn modrou oblohou a slunečným počasím, jež se rozhodlo celý den doprovázet.

Author Král Šumavy 2009 - na vlastní nohy

Do areálu klatovských lázní jsme dorazili v předvečer závodu. Prořídlá louka dávala tušit, že počet účastníků nebude takový, jaký slibovala prezenční listina na internetu. Přemýšleli jsme s Vildou o stavění stanu ale neustávající déšť nás od toho odradil a volba kola nebo my na déšť byla jasná. Kola šla do depa připraveného pořadateli a my do místní vyhlášené hospody Modrý Abbé, kde majitel točí slovy osmnáct druhů piv a všechny od malých pivovarů.

Arktická výzva 2010 – lednové bivakování na Sněžce

Nicméně jak už to bývá, hodně se mluví a málo koná. Jakmile se začalo blížit plánování další akce tohoto typu, řady zájemců řídly a v moment, kdy byl termín pevně zakotven v našich kalendářích, zůstala jen stará garda věrných, tedy já a Scuri. Zatímco loni byly karty rozdány přibližně stejně, letos se jazýček výhodových vah značně vychýlil ve prospěch Scuriho. Před nedávnem si zakoupil nový péřový spacák a už během týdne před samotnou akcí s radostí sledoval, jak rtuť teploměru padá dolů do hlubin ledových.

TransRockies - tak trochu jiná cyklistika

TransRockies, často označovaný médii jako “nejdrsnější a nejnáročnější cyklistický závod na světě“ si svou pověst rozhodně zaslouží. Neuvěřitelně strmé výstupy, nemilosrdné počasí nebo nekonečné dny v bahnitém terénu jsou charakteristikou podmínek závodu. S tím vším se musí během sedmi dní poprat dvojice závodníků na horských kolech.

Transalpine Run - běh napříč alpským hřebenem

"Keep on running" (běž dál) - naprosto vystihuje atmosféru i průběh závodu, který se každoročně koná na hřebeni evropských Alp. V průběhu osmi dní si dvoučlenné týmy závodníků sáhnou doslova a dopísmene na dno. Kdybych měl použít jenom jediné slovo, které vyjádří náročnost, výzvu a atmosféru celého závodu, pak musím říct jenom ..... MASAKR.

Arktická výzva 2008 - lednový bivak na Sněžce

Na to aby člověk šlapal po kolena v čerstvě napadaném sněhu do prudkého kopce musí být podle těch "ostatních" cvok. Co by ale řekli když by věděli, že to bylo v noci a výstup byl spojený s přespáním na nejvyšším vrcholu Krkonoš. Bivak na Sněžce bylo téma, které jsme se Scurim omílali donekonečna celou loňskou zimu, ale nějak nezbyl čas na to jej uskutečnit. Vzhledem k tomu, že omílání se opakovalo i pro tu zimu letošní, rozhodli jsme se vzít to za rázný konec a plán uskutečnit. Víkendy máme většinou oba dost  plné a tak rozhodnutí padlo na středu.

Syndikovat obsah