Turistické trasy - Plzeňský kraj

Radeč - celodenní okruh v přírodním parku a hrad Mitterwald

Radečský vrchol Brno - telekomunikační věžVzdálenost: 22km; Čas: 5-6h

O existenci přírodního parku Radeč jsem se dozvěděl náhodou, při diskuzi s kolegou, který žije poblíž Rakovníka. Popisoval mi pravidelné cyklistické a pěší výlety, které sem s rodinou podnikají. A i když jsem mezitím několikrát jel po dálnici D5, odkud jsou vrcholy Radče krásně vidět, zůstalo jen u pohledů. Až doteď. Radeč rozhodně nepatří mezi nejnavštěvovanější turistické lokality Plzeňska, ale snad právě proto se mi tu tolik líbilo. No řekněte sami. Mírumilovné a lesnaté hřebeny, odkud vám vyhlídková místa dovolují přehlédnout Křivoklátsko a Brdy.

Na Libštejn - hrad zakletého rytíře

Libstejn_12Hrad Libštejn je docela nenápadně ukryt v hustě zalesněném svahu nad údolím v němž se vlní tok řeky Berounky. Z obce Liblína, odkud se na něj vypravíme, je vzdálen necelé 3 kilometry a zpět půjdeme stejnou cestou. 

Na Poledník a Prášilské jezero - celodenní náročná tůra po česko-německé hranici

rozhledna_polednikTato trasa se může pochlubit dvěma překrásnými místy, která nebylo možno během totalitního režimu navštívit, neboť ležela v přísně střeženém pohraničí. To je ale dnes minulostí, a tak se v klidu do těchto míst můžete vydat. Tůra je sice dost náročná, ale úsilí, které vyvinete je vykoupeno hned dvěma krásnými místy. Ledovcovým Prášilským jezerem a rozhlednou na Poledníku, údajně s nejhezčím rozhledem na Šumavě.

Z Kvildy k prameni Vltavy - celodenní okruh krásnou Šumavskou krajinou

Pramen VltavyVltava, se svými 430-ti kilometry, je nejdelší řekou v České republice. Být na Šumavě a nenavštívit její pramen, by se rovnalo vynechání návštěvy pramenu Labe v Krkonoších. Proto si dovolím nabídnout vám výlet tam, kde to všechno začíná.

Rýzmberk, Nový Herštejn a Koráb - vydejte se krajem Domažlickým

ryzmberk_01Pojďte s námi na procházku krajem Domažlicka. Jen kousek od města samotného leží městečko Kdyně. Ideání startovní bod pro zhruba dvacetikilometrový okruh, který vás provede jejím okolím a navštíví dva nedaleké hrady, Rýzmberk a Nový Herštejn, a poté zamíří na rozhlednu Koráb. Těm, kterým se zdá trasa příliš dlouhá, nabízíme alternativu o poloviční délce.

Na Kašperk - pěší okruh k nedobytnému šumavskému hradu

kasperk_04Cílem výletu je bývalý královský hrad Kašperk, který už od 15. století tvořil významnou obrannou baštu hned z několika důvodů. Ať už se rozhodnete přijet k hradu autem, nebo vyrazit si pěším výletem, bude to stát zato.

Na hrad Gutštejn

gutstejnOkolí Konstantinových Lázní je mezi turisty a čundráky velmi populární. Snad to je tím, že zdejší lesy zachovávají to, co by les zachovávat měl. Jedním ze zdejších lákadel je nepochybně i hrad Gutštejn

Syndikovat obsah