Korsika

Napříč Korsikou po legendární trase GR20 za patnáct dní

Korsika_GR20_01.jpgGrande Radonée 20 doslova přeloženo z francouzštiny “velká exkurze” je uváděn jako nejdrsnější ale zároveň nejkrásnější trasa Francie. Námaha z překonávání překážek divoké korsické přírody je odměněna překrásnými výhledy na rozeklané hory, čirá jezera a divoké lesy.

Čtyřdenní trek do srdce GR20 - severní část

Korsika_GR20_10.jpgI my jsme zachtěli okusit tuto legendární stezku. Neboť naším plánem bylo poznat Korsiku celou, včetně mořských krás a svérázné mistní civilizace, její historii i současnou tvář, zvolili jsme jen asi nejtěžší, zato nejzajímavější část GR20.

Střecha Korsiky Monte Cinto (2706 m n.m.) – jižní cesta

Sice nejvyšší, přeci jen trochu stranou. Pokud jste se vydali napříč Korsikou po legendární GR 20, tak Cinto minete. Výchozím bodem je vesnice Lozzi (1040 m n.m.), respektive kemp na jejím úplném konci. Kempy leží nad vesnicí (pěkný výhled), jsou vedle sebe hned dva, tak si můžete vybrat (http://www.camping-montecintu.com/). My jsme spali v tom prvním, přeci jen byl dále od prasátek, kterých je v okolí více než dost.

Jednodenní výstup na Monte d`Oro (2 389 m)

Výstup na skalnatou střechu Korsiky Monte d`Oro je atraktivní hlavně tím, že nemusíme jít tam i zpět stejnou cestou. Výchozím bodem je vesnice Vizzavona, kterou najdete na železniční trase Corte - Ajaccio, v nadmořské výšce 915 m. Do Vizzavony se pochopitelně dostanete také automobilem.

Syndikovat obsah