Turistické trasy - Pardubický kraj

Zámek Choltice - výlet na půl dne do působivé zámecké obory s obrovitými stromy

Choltice_11Snili jste někdy o rozhlehlé zámecké oboře plné staletých dubů, buků a platanů, jejichž větve se nad vámi proplétají jako v pohádkovém Hobitovi J.R. Tolkiena. Pokud jste někdy toužili zažít na vlastní kůži pocity, které prožíval hobit Bilbo Pytlík, když procházel temným lesem, udělejte si výlet do Choltic. Nenápadné městečko v Pardubickém kraji totiž schovává více, než byste čekali.

Dvouhodinová trasa okolo hradu Lichnice - Lovětínskou roklí

Lichnice_02Tento krátký, ale velmi různorodý výlet nás zavede do chráněné oblasti Lichnice a Kaňkových hor, která je územním podcelkem hor Železných. Zeptáte-li se někoho na Železné hory, pravděpodobně vám přesně neodpoví, ale pokud jste tento region ještě nenavštívili, pak vězte, že jste udělali chybu.  Okruh kolem Lichnice je sice velmi krátký, ale zato bohatý na přírodní krásy a historické pověsti. Během pětikilometrové trasy navštívíte zříceninu hradu Lichnice, vyhlídku Dívčí kámen a zarostlou Lovětínskou rokli, hluboko pod oběma zmíněnými místy. 

Toulovcovy maštale - skalní město uprostřed hlubokých lesů

Toulovcovy maštaleO Adršpachu a jeho skalních městech jste určitě slyšeli, ale co takhle Toulovcovy maštale. I když si pod názvem patrně představíte konírny, mohu vás ujistit, že s koňmi toho mají tzv. "Toulovcovky" společného pramálo. A co, že tu vlastně najdete? Projděte si zhruba desetikilometrový okruh, který vás provede nejzajímavějšími místy.

Seč a Hrad Oheb celodenní okruh okolo přehrady

sec_01Seč je známou destinací pro ty, kteří chtějí svlažit své tělo při letních vedrech. Dvacetikilometrový okruh, který je v následujícím článku popsaný nás ale seznámí i s jejím bližším okolím, provede nás prakticky okolo celé přehrady a navštíví zříceninu hradu Oheb, odkud se na vodní plochu podíváte ze značné výšky.

Na Kunětickou horu - jedinou horu mezi Pardubicemi a Hradcem

kuneticka_hora_03Mezi Hradcem Králové a Pardubicemi se nad okolní rovný terén tyčí pouze jediný vrchol. A protože je celé okolí naprostá placka a hora jen jedna, je naprosto zřejmé, že tady hrad prostě stát musí. A i když je k termínu hora opravdu daleko, protože se zhruba tří set metrovou výškou se jedná spíš o kopec, je nazýván právě Horou Kunětickou, nebo také Kuňkou, jak mu říkají místní.

Syndikovat obsah