Nepál

Šestidenní trek ke klášteru Thyangboche (Tengboche )

Thyangboche, nebo také Tengboche je vesnice v severovýchodním nepálském regionu Khumbu. Vesnice leží ve výšce přes 3800 metrů a je velmi známá díky zdejšímu budhistickému klášteru. Pro obyvatele regionu Solu Khumbu je toto místo posvátné.

Rara Lake Trek - devítidenní okruh k izolovanému jezeru v západním Nepálu

Národní park Rara Lake, v západním Nepálu, je velmi dobrou destinací pro trekking. Jeho ústředním místem je právě jezero Rara, podle kterého byl národní park pojmenován. Rara je největším jezerem Nepálu, místními je někdy označováno jako "Queen Lake", královninino jezero. Zároveň je park jedním z nejlepčích míst pro pozorování divoké přírody.

Západní Nepál - tajemná a málo navštěvovaná oblast

Mnoho lidí popisuje západní Nepál jako "neprobádaný" a neprozkoumaný. To že tam žije velká populace jak hinduistů, tak budhistů, se zřejmě nepočítá. Zdejší krajina je protkaná stezkami a cestami ve všech směrech. Mýtus o jeho neprobádanosti patrně pochází  z jeho geografické polohy a relativně nesnadné nedostupnosti z turistického centra - Kathmandu.

Výšlap na Kongma Tse (5849m) (Mehra Peak)

Kromě asi „povinného“ Kala Pattharu a  následného přechodu sedla Chola a údolí Gokya, jsme si cestu v oblasti Khumbu chtěli zpestřit nějakým trekingovým výstupem. Ze skupiny trekingových vrcholů (nutné povolení od NMA - Nepálská horolezecká asociace) si vybíráme Kongma Tse (Mehra Peak – nezaměňujte s Merou Peak).

Oblast Everestu (Everest Region) - nejznámější trekkingová oblast v Nepálu

Oblast Khumbu nebo také Everest region je nejznámější trekkingovou oblastí ve vysokohorském Nepálu. Přestože oblast Annapuren je navštěvovaná více, je to zcela určitě díky své lepší dostupnosti. Přece jenom se do Solu Khumbu dostává hůře. Abyste se dostali pod Everest, musíte buď jít 10 dní pěšky, nebo letět na vzdálené letiště v Lukle.

Royal Trek - čtyřdenní trasa ve stopách prince Charlese

Royal Trek je jednoduchý, krátký trek, ktrerý začíná poblíž města Pokhara a nabízí krásné výhledy na okolní vrcholy - Annapurny. Jméno získal po návštěvě anglického prince Charlese, který jej i se svým doprovodem absolvoval. Trek absolvovalo i několik dalších slavných osobností, mimo jiné zpěvák z Rolling Stones - Mick Jagger.

Oblast Annapuren (Annapurna Region) - nejnavštěvovanější část Nepálu

Centrálnímu Nepálu dominuje oblast Annapurna Himal a vesnice Pokhara. Míří tudy tři hlavní trekkingové trasy - Jomsom Trek, trek Annapurna Sanctuary (Base Camp) a velmi známý okruh okolo Annapuren. Pokhara je dobrým výchozím místem pro kratší trasy, z nichž nejznámější je trek nazývaný "královský".

Syndikovat obsah