Turistické trasy - Šumava

Vítkův Hrádek a Naučná stezka Svatý Tomáš - výlet na tři hodiny za krásami Šumavy

vitkuv_hradek_01Vzdálenost: 6,5 km; Čas: 2-3 h

Kraj Šumavský okolo Lipna nabízí nesčetně možností, jak aktivně trávit svůj čas. Tato trasa je určena spíše těm, kteří chodí pomaleji a něchtějí trhat pražádné rekordy. Za dvě až tři hodiny tak můžete absolvovat příjemný výlet v krajině pro Šumavu typické. Zároveň navštívíte i zříceninu Vítkova Hrádku s rozhlednou, odkud je vidět opravdu do dalekého kraje.

Šumavská Vydra - jednodenní okruh podél nejkrásnější české říčky

VydraVzdálenost: 13 km; Čas: 4 h

Pochybuji, že se najde někdo, kdo nepotvrdí Vydru coby nejkrásnější českou říčku. Snad jen ten, kdo tam nebyl. Tohle místo musí učarovat doopravdy každému. V létě klidná a mírná říčka, která je doslova zasypána obrovskými balvany, jež nemají jedinou ostrou hranu se na konci zimy mění na divoké říční koryto, kudy se valí voda z tajícího šumavského sněhu. Sem se sjíždějí fotografové na vzdělávací kurzy i soukromé fotografování, aby zachytili krásu tohoto místa v plné síle. Trasu začneme u Antýglu, kde se nachází placené parkoviště. Dost často bývá plné a pak je velký problém na něm sehnat místo. Přijeďte tedy ráno dřív než ostatní. Od parkoviště pokračujte po asfaltové cestě směrem na Srní, než se cesta odděluje doprava ze silnice, podél řeky. Tady začíná procházka podél Vydry, legendární řeky několika podob, jejíž koryto kdysi zaházeli obři kameny.

Z Lipna do Frymburku - celodenní pěší okruh

Okolo přehradyVzdálenost: 15 km; Čas: 3-5 h

Někteří tam jezdí zkoušet své jachtařské dovednosti, suplujíce tak zdejší naprostý nedostatek mořských vln. Jiní jej považují za místo, kde zdejší snobové předvádějí své majetky a ratolesti. Každopádně jde o krásný kus Jižních Čech, který stojí za několikadenní návštěvu. Pokud se nacházíte v okolí Lipenské nádrže a nemáte zrovna co dělat, či vaše pohorky touží někam alespoň na krátkou dobu vyrazit, dovolil bych si vám doporučit příjemnou procházku, v okolí vesnic Lipno nad Vltavou a Frymburg.

Boubínským lesem i pralesem

Vzdálenost: 20 km; Čas: 6 hodin

Jak už vyplývá z názvu, je tento trek určen zejména pro lidi, kteří milují les. Až na pár výjimek se z lesa nevyjde. Na své si přijdou i milovníci výhledů do širého okolí. Výchozím bodem pro cestu na vrch Boubín je obec zvaná Kubova Huť. Z turistického rozcestí u malebného nejvýše položeného nádražíčka vede na vrchol Boubína modrá turistická značka. Zpočátku kamenitá, později krásně upravená lesní cesta vás po 4 kilometrech pozvolného a místy i prudšího stoupání krásným převážně smrkovým lesem zavede na rozcestí pod vrcholem. Již půl druhého kilometru se nacházíte v ochranném pásmu boubínského lesa. Na samotný vrchol vás dovede ohraničená stezka, ze které není povoleno scházet. Cestou se prostřednictvím informačních tabulí seznámíte se zdejším lesem a po 500 metrech dorazíte k dřevěné 37 metrů vysoké rozhledně. Výhled je opravdu nádherný a pokud budete mít štěstí na hezké počasí, uvidíte kromě elektrárny v Temelíně nejbližší vrcholky Alp, mezi kterými určitě poznáte i Dachstein.

Syndikovat obsah