Treky - Kanada

Kejimkujik - kanadský národní park rozdělený do dvou vzdálených částí

KejimkujikNárodní park Kejimkujik (zkráceně také Keji), najdete na poloostrově Nova Scotia na východním pobřeží Kanady. Park je zvláštní tím, že je rozdělen do dvou částí, které jsou od sebe vzdáleny přes 70 kilometrů. Jeho větší část najdete ve vnitrozemí poloostrova, zatímco ta druhá, Kejimkujik Seaside, leží na pobřeží Atlantiku. Park se rozkládá na ploše 404 km2 a jako jediný národní park v Kanadě je jeho celé území současně i národním historickým místem (National Historic Site).  

Národní park Yoho - průzračná jezera a majestátní vodopády ve stínu Skalistých hor

Národní park YohoNárodní park Yoho najdete na západní straně hřebene Rocky Mountains (Skalnatých hor) v kanadské provincii Britská Kolumbie. Pokud se podíváte na mapu, pak nepochybně zjistíte, že park se doslova krčí vedle svého východního souseda, národního parku Banff. Ačkoliv Yoho není tak známé a navštěvované, jako jeho soused, existuje mnoho důvodů, proč byste měli tohle místo navštívit.

Toronto - jednodenní prohlídka města u velkých kanadských jezer

Toronto_03.jpg"Tarantua" -  shromaždiště, jak bylo místo na území dnešního velkoměsta nazýváno původními indiánskými obyvateli. I dnes po mnoha desetiletích můžeme říci, že si město stále svůj původní název zaslouží. Původní shromaždiště indiánských kmenů sice vzalo za své, ale rozhlédnete-li se po ulicích Toronta, uvidíte nezvyklý mix obyvatel i návštěvníků nejrůznějších barev pleti.

Národní park Waterton Lakes

Waterton_03.jpgNárodní park Waterton Lakes najdete v jihozápadním rohu kanadské provincie Alberta na hranicích se Spojenými Státy. Park vznikl v roce 1895 a byl čtvrtým národním parkem státu Kanada v pořadí. Jezero Waterton, nazvané podle Charlese Watertona, přírodozpytce a ochránce životního prostředí, dalo jméno i celému národnímu parku s rozlohou přes 500 kilometrů čtverečných.

Chilkoot trail – tři dny ve stopách medvědů a zlatokopů

Chilkoot trail je legendární, 53 kilometrů dlouhý trek, který patří mezi nejvíce skloňované trasy Severní ameriky. Překračuje hranice mezi spojenými státy a USA a je spravován kanadskou a americkou stranou současně. Trasa začíná na tábořišti Dyea na Aljašce a končí v opuštěném městě Bennet v kanadské provincii Britská Kolumbie.

Maligne Canyon - dvouhodinová procházka podél bezedného kaňonu

Maligne CanyonStrmé stěny a burácející proud řeky, která si v hlubokém kaňonu razí cestu na pokojné pláně albertských nížin. Tak by se dalo charakterizovat skalnaté a hluboké koryto řeky Maligne River vzdálené zhruba 5 km od města Jasper, centra zdejších hor, kde se setkávají cestovatelé a hlavně trekkeři z celého světa.

Skyline Trail - tři dny v národním parku Jasper na úrovni oblaků

Jasper_23.jpgPokud budete pátrat po tom, který ze severoamerických treků je nejkrásnější, sotva se doberete jednoho jediného jména. Skyline Trail ovšem stoprocentně bude figurovat v první pětici u všech autorů turistických průvodců a troufám si tvrdit, že bude na stupních vítězů.

Syndikovat obsah