Yosemite (NP)

Four Mile Trail - Čtyřmílová vyhlídka Yosemitského parku

Panorama YosemitJedním z nejznámějších a nejprofláklejších vyhlídkových míst v Yosemitech je Glacier Point. Leží ve výšce 2199 metrů a jak už to tak v USA bývá, dá se na něj dojet velmi pohodlně autem. Odsud z okraje skály můžete přehlédnout spoustu významných ikon tohoto parku jako Yosemite Falls, Half Dome, Vernal Falls, Nevada Falls nebo Clouds Rest.

Výstup na Halfdome (2,693 m) - čtvrtkouli, která stojí za to

Výstup na Half Dome zabere pouze jediný den, ale připravte se, že to bude celý den a že bude řádně perný. Jednak kvůli stoupání, které nás čeká a za druhé musíme vzít v úvahu horko, které nás při tomto stoupání bude provázet. Ovšem odměna bude velkolepá. Tato kuriozní skála nám nabídne úžasné pohledy na skalnatá panoramata nezapomenutelného parku Yosemite.

Jednodenní výstup na El Capitan - nejvyšší stěnu v Národním parku Yosemite

Jenom málokterý horolezec by neznal pojem "El Capitan". Jde o kolmý a téměř kilometr vysoký skalní útvar, jehož horolezecký výstup zabere několik dní. Narozdíl od jiných slavných horolezeckých ikon má zde trekař možnost stanout na vrcholu. Cesta není jednoduchá, takže zvažte svoje možnosti. 30 kilometrů v prašném terénu a za sucha není legrace.

Syndikovat obsah