Turistické trasy - Jihočeský kraj

Přírodní park Česká Kanada

Česká KanadaČeská Kanada je malebným koutem české republiky, který svým zalesněním a vodními plochami připomíná oblasti kanadských lesů a jezer. I počasí je tu o něco drsnější a syrovější, než u nás obvykle bývá zvykem a tak pokud zrovna nemáte čas odletět do kanadské Alberty, můžete se vypravit zrovna sem. Její území najdete v jihovýchodních Čechách, poblíž Jindřichova Hradce. Největší část území pokrývá Novobystřická vrchovina, do které ve svém jižním cípu přechází vrchovina Českomoravská.

Švihov - výlet na vodní hrad, který je ozdobou Klatovska

svihovVzdálenost: 12 km; Čas: 3-4 h

Hrad Švihov je opravdu pozoruhodná a unikátní stavba, která u nás nemá obdoby. Rýzmberkové, kteří jej postavili, do něj investovali tolik zlata, že jej nakonec museli prodat, aby je nezrujnoval úplně. I když se dodnes dochovala pouze část jeho původní slávy, budete při jeho návštěvě žasnout. Velmi příjemné je spojit návštěvu hradu s desetikilometrovou procházkou do nedalekých Klatov.

Na Kleť z Českého Krumlova - celodenní turistika za nejvyšší horou Blanského lesa

klet_002Vzdálenost: 20 km; Čas: 5-6 h

Pokud se vypravíte do Českého Krumlova, a věřte, že nebudete litovat, jedná se přece o jedno z nejkrásnějších měst u nás, možná zatoužíte po troše toho přírodního odpočinku mezi návštěvami nádherných starobylých zákoutí, které Krumlov bezesporu nabízí. Na sever od města se totiž rozkládá rezervace Blanský les. A jeho nejvyšší vrchol Kleť vám můžeme nabídnout jako výletní cíl.

Okolo Světa - po naučné stezce okolo jednoho z Třeboňských rybníků

rybnik_svetVzdálenost: 12 km; Čas: 3 h

Podle románu Julese Verna potřeboval anglický gentleman Phileas Fogg na cestu kolem světa celých 80 dní. Co takhle dát si cestu kolem světa za 80 minut? Nevěříte? Na Třeboňsku je to možné. Rozlehlá vodní hladina, která zastaví vaše kroky, pokud se vydáte jižním směrem z Třeboně patří rybníku Svět. Okolo něj vede dvanáctikilometrová naučná stezka, tvořící okruh, který začíná i končí právě v Třeboni.

Nové Hrady - vstupní brána do Novohradských hor

nove_hradyPrvní dochované informace o hradu pochází už z roku 1279 a už o století později se hrad stává majetkem rodu Rožmberků. Hrad sloužil jako centrum Novohradského panství, které bylo významnou částí mezi pozemky vlastněnými Rožmberky.

Červená Lhota - romantický zámek na vodě z pohádky "O princezně Zlatovlásce".

Cervena_lhota_02Od jaktěživa je pro mne zámek Červená Lhota zosobněním pohádkových příběhů. Možná je to od doby, kdy jsem poprvé viděl Zlatovlásku a Jiřík, který se o ni ucházel, vesloval po hladině rybníka, uprostřed kterého se tento úchvatný zámek nachází. Pokud hledáte tip na výlet a ještě jste tu nebyli, uvidíte, že vaši přátelé nebo rodina z tohoto místa budou nadšeni.

Od Zvíkova až na Orlík - celodenní výlet od hradu ke hradu po březích Orlické přehrady

Zvikov_01Vzdálenost: 26 km; Čas: 7-8 h

Nedobytný Zvíkov a bíle zářící Orlík. Překonat tuhle trasu vám zabere opravdu dost času. Pokud hodláte navštívit i oba hrady, což je pochopitelné, rozložte si plán na dva dny. První den turistika ze Zvíkova na Orlík a druhý den prohlídka zámku Orlík, přesun lodní linkou zpět ke Zvíkovu a prohlídka dalšího hradu.

Syndikovat obsah