Výstup na Ahornspitze (2973 m) - rozhlednu Zillertalu

Zobrazit pro tiskZobrazit pro tisk
Mapa: 

Ahornspitze je patrně nejatraktivnějším vrcholem Zillertalských Alp. Každé léto se o jeho zdolání pokusí tisícet turistů přilákaných vidinou překrásných výhledů na scenérie zdejších hor.  Bezmála tři tisíce metrů vysoký špičák nabízí panoramatický výhled na všechny světové strany.

Začneme u stanice horské dráhy Ahornbahn v alpské vesničce Mayrhofeh, odkud nás vlak přiblíží k vrcholu o celých 900 výškových metrů. Na konci trati je restaurace Filzenrast, kde začíná i naše dnešní trasa. Odsud se již musíme dostat pomocí vlastního úsilí. Mohu vám však předem slíbit, že nebude marné.

Stoupáme po pěšině, která nám místy nabízí zajímavé výhledy na okolní hory. Přejdeme planinu Hahnpfalz a poté traverzujeme svahy vrchol Filzenkogel, než dojdeme k chatě Edelhutte (2238 m), která stojí přímo pod Ahornspitze.  Odsud začne cesta mírně stoupat, ale nenechte se tím mýlit, finále bude pěkně upocené. Zprvu se budete klikatit v suťovitých polích a poté již začnete pěkně zostra stoupat k vrcholu. Následuje několik skalnatých úseků, ale nikterak obtížných, nicméně za chvíli už držíte základnu kříže na vrcholu Ahornspitze.

Charakteristika:
Středně obtížná tůra, v závěru dost fyzicky namáhavá, nicméně neobsahuje exponované úseky.

Trasa:
Vesnice Mayrhofen – restaurace Filzenrast – chata Edelhutte – Ahornspitze a zpět

Okruh: Ano – cesta je stejná tam i zpět.

Začátek a konec treku:
Mayrhofen

Čas: Celkem 6 h (Výstup od restaurace Filzenrast – 3:30-4:00h, Sestup 2:30h)

Převýšení: 1950 m

Kdy vyrazit:
Červen - Září