Postřižinský cyklozavírák v sobotu 15. října 2011

Zobrazit pro tiskZobrazit pro tisk

Cyklootvirak_01Pro ty z Vás, kteří se prozatím ještě nerozhodli uklidit kolo na půdu, nebo do sklepa a pomalu jej začít nahrazovat lyžařskou výbavou, tu máme na následující víkend cyklo-tip. Ne, rozhodně se nemusíte bát, že by šlo o nějaký závod, kde by padali závodníci, hlavy a nebo snad i rekordy. Postřižinský Cyklozavírák je protikladem jarní akce - Cyklootvíráku, jejíž úspěšná premiéra se konala v květnu letošního roku.

Zhruba 350 cyklistů přijelo otevřít uplynulou sezónu. Cyklozavírák si dává za úkol se s ní důstojně rozloučit. Jak jsem již poznamenal, cyklozavírák rozhodně není závod. Jedná se o cyklistickou vyjížďku rovinatým terénem polabí v okolí Nymburka. Trasa je přibližně 43 kilometrů dlouhá a vydávají se na ni jak zkušení cyklističtí matadoři, tak i rodiny s dětmi. Díky prakticky nulovému převýšení ji lze ujet za dvě hodiny, tedy při předpokladu, že se po cestě nezastavíte ani na jednu sklenici zlatavého moku - Postřižin.

Ale to by přece byla škoda. Cyklootvírák je hlavně o tom. Neklade si za cíle ambiciózně soutěžit, nýbrž projet se možná naposled v tomhle roce, v dobré společnosti, užít si výborné pivo a krásnou krajinu Nymburska.