Nejkrásnější dlouhé trasy Velké Británii

Zobrazit pro tiskZobrazit pro tisk

Brecon BeaconsPokud ještě stále nevíte, kam na dovolenou a chtěli byste ji strávit v aktivním pohybu a ne hrou na mrtvou verybu na pláži, zvažte trekové prázniny v Anglii, Skotsku nebo Walesu na některé z nejznámějších dlouhých tras ve Spojeném království.

Britský venkov nabízí bezpochyby jedny z nejmalebnějších scenérií na světě a pokud nechcete zrovna utrácet desetitisíce za cestování do dalekých končin, pak některé z místních long distance hikes, tedy dlouhých treků uspokojí každého.

Trekovací prázdniny v Anglii
Pennine Way - první ze značených tras svého druhu. Trasa začíná v zadní části Penninského pohoří a končí po 460-ti kilometrech v městečku Kirk Yetholm na anglicko-skotských hranicích.

The Coast to Coast Walk - od Severního moře na východě, až po Irské moře, které omývá západní břehy. To je trek Coast to Coast. Ti, kdož se jej rozhodnou absolvovat, začnou v Robin Hood’s Bay v kraji Yorkshire a po 300 kilometrech stanou na břehu omývaném Irským mořem na pískovcovém útesu St Bees Head.

Thames Path - je trek, který vychází přímo z Londýna. Pokud tu tedy chcete začínat, nebo končit, je tohle tip na trek přímo pro vás. Podél řeky Temže půjdete od jejího pramene v Kemble v kraji Gloucestershire, až do samotného centra v Londýna. Trasa měří celkem 350 km.

Southwest Coastal Path - Jihozápadní pobřežní trek je nejdelší značenou trasou ve Velké Británii. Na jihu začnete v Poole a přes hrabství Dorset, Devon a Cornwall projdete až na jeho konec Minehead. Celkově budete muset překovat celých 1000 km, a to už je slušná porce kilometrů.

Trek ve Skotsku
West Highland Way - nejnáročnější trek Skotska z Milngavie na jižním konci do  Fort Williamu, který jej uzavírá na Severu. Za jeho náročnost jsou ovšem ti kdo ho absolvují, v celé jeho délce 150-ti kilometrů, odměněni nejkrásnějšími scenériemi ve Skotsku.

Wales
Offa’s Dyke Footpath – 270-ti kilometrová trasa podél hranice Anglie a Walesu. Začíná v Chepstow a končí v Prestatynu na severu.

Pembrokeshire Costal Path - trek podél snad nejkrásnějšího pobřeží ve Spojeném království. Spojuje města Amroth a St Dogmaels a měří 300 km.

Isle of Wight Circle - okružní trasa, která obkrouží ostrov Isle of Wight. Je technicky poněkud náročnější, ale rozhodně to stojí zato.