Outdoorová Praha 2013 - Adidas Outdoor Prague

Zobrazit pro tiskZobrazit pro tisk

Pokud poslední zářijovou sobotu dorazíte do Troje, můžete vyzkoušet třeba lezení na umělé ledové stěně, slackline nebo waterline, tedy slackline nataženou nad hladinou, a k promítání filmů z festivalu Ozvěny Expediční kamery.

Praha plná sportu a hvězd

28. září 2013 od 10:00 do 22:00 se v areálu Loděnice Praha v Tróji bude konat outdoorově zaměřená akce adidas Outdoor Prague, která je určena pro všechny milovníky adrenalinu a sportů v přírodě, které pro někoho můžou mít velmi netradiční ráz a třeba je uvidí naživo i poprvé.

Návštěvníky, pro něž je vše připraveno zdarma, čeká v Loděnici například klasické lezení na stěně, bouldering, rafting, slacklining, highlining, waterlining, ale také unikátní osm metrů vysoká ledová stěna pro vyzkoušení si oblíbeného zimního sportu lezení s mačkami a cepíny. 

Máte-li dostatek kuráže a odvahy, bude také možné si v boulderingu a lezení zazávodit. Pravidla závodu v boulderingu a lezení na obtížnost naleznete na stránkách Českého horolezeckého svazu, kvalifikace je nastavena tak, že si zaleze opravdu každý, a pro vítěze je připraveno prize money 400 Euro (přes 10000 Kč).

Mezi různými aktivitami se bude možné potkat s outdoorovými hvězdami světového formátu, které adidas Outdoor Prague přijedou podpořit. Uznejte sami: slacklinisti z různých koutů Evropy Reinhard Kleindl, Lukáš Černý a Benjamin Schmidt, dále polská alpinistické hvězdy Adam Pustelnik a Guido Unterwurzacher, boulderista Tomaso Greksák, lezkyně Nelly Kudrová a Alexandra Schweikart a především jeden z nejznámější českých představitelů vysokohorského horolezectví a extrémních závodů Libor Uher! Povedou některé diskuse či workshopy, zaručeně je potkáte!

Sport aktivně i pasivně

Možná se to zdá stále někomu málo, a proto ještě přidáme - adrenalinovou zábavu naživo bude doplňovat projekce ve spolupráci s festivalem Expediční kamera a bude se možné podívat na některé chválou ověnčené snímky - paragladingový film Zabijácká krása (2013) nebo horolezecký napínák Bod, z něhož není návratu (2012), či další.

Tečku za dlouhým výčtem činností na zářijovém adidas Outdoor Prague 2013 uděláme v podobě zmínky dvou koncertujících hudebních skupin, které se postarají o zábavu sluchovou - Eddie Stoilow a Portless.

Takže nezapomeňte - adidas Outdoor Prague 2013, 28. 9. 2013 od "desíti do desíti" v pražské Loděnici Trója čeká jenom na vaši návštěvu!

Webové stránky závodu - www.adidasoutdoorprague.cz - naleznete zde vše podstatné!