Brdatka - naučná stezka v podhradí Křivoklátu

Zobrazit pro tiskZobrazit pro tisk
Brdatka_012Přiznám se bez mučení, že pro krajinu Křivoklátska mám slabost. Oproti blízkému Českému Krasu ve mně vzbuzuje pocit divočejší a stále ještě nezkultivované krajiny. Ač ji navštěvuji velmi často a budu přísahat, že je překrásná v jakémkoliv ročním období, bezkonkurenčně nejkrásnější je na podzim. 

Pokud fotografujete, pak tu najdete záběry, za které by se nemusel stydět ani National Geographic a pokud hledáte jen klid a samotu, inu pokud se odchýlíte od turistických cest, nepotkáte tu ani živáčka. 

Tentokrát jsem se rozhodl vypravit se po naučné stezce Brdatka, která vede rovnoběžně se silnicí číslo 201 z Křivoklátu do obce Písky. Pokud jedete autem, doporučil bych vám jet do obce Písky a začít odtamtud. Vyhnete se tak záplavám turistů, kteří si přijeli prohlédnout hrad Křivoklát a hlavně nebudete muset platit za parkování, neboť v Křivoklátu se za něj tvrdě platí. Rozhodnete-li se  využít vlaku nebo autobusu, pak do Křivoklátu je jednoznačně spojení nejlepší a nemáte na výběr, než vyrazit odsud. 

Okruh měří jen pár kilometrů, je tedy vhodné na něj vyrazit i s dětmi. A co na něm najdete? Prakticky celou dobu půjdete po krásných pěšinách Křivoklátska, zdobených smíšenými lesy se statnými stromy. Trasu můžete spojit i s návštěvou hradu a případným občerstvením, kterého je v obci Křivoklát opravdu přehršle.

Z Písků půjdeme po trase naučné stezky Brdatka, která vede po trase červené turistické značky do Křivoklátu. Zpět do Písků se dostaneme po části rekreačně naučného okruhu areálu Křivoklát, který je také značen červenou barvou. 

Výškový profil trasy:

brdatka_profil

Mapa:

brdatka_mapa

Mapa a profil byly vytvořeny aplikací Turistické trasy, www.trasy.net

Charakteristika:
Nenáročná procházka s minimálním stoupáním, vhodné pro kohokoliv. 

Trasa:
Písky - Křivoklát - Písky

Okruh: Ano

Jak se tam dostat:
Buď autem do obce Písky nebo vlakem či autobusem do obce Křivoklát. 

Čas: 2-3 h

Vzdálenost: 7 km

Občerstvení:
Obec Křivoklát je plná nejrůznějších hospod a restauračních zařízení všech možných druhů.

Kdy vyrazit:
Kdykoliv, nejkrásnější je stezka na podzim, když listí okolních stromů barví žlutá a červená.

Rezervace a poplatky:
Pouze za parkování, pokud se rozhodnete zaparkovat v Křivoklátu.


Brdatka_001Brdatka_002Brdatka_003
Brdatka_004Brdatka_006Brdatka_007
Brdatka_008Brdatka_009Brdatka_010