Řepora - výlet do středověké vesnice tam, kde končí paneláky

Zobrazit pro tiskZobrazit pro tisk
mapa: 

Reporyje_skanzen_15Těžko by mi někdo někdy vysvětlil, že uprostřed pražského panelákového sídliště narazím na roubené stavby obehnané palisádovou hradbou. A přesto! Je to možné. A dokonce je možné jet metrem. Možná vám vypadl program na jeden víkendový den, nebo jste se rozhodli nikam nejet a zůstat doma. Ve obou těchto a mnoha dalších případech si vám dovolím doporučit Skanzen Řepora, který najdete na okraji sídliště Řeporyje na Praze 13.

Skanzen nabídne rekonstrukci středověké vesnice se vším všudy. Najdete tu kostelík i hřbitov, dům rychtáře, hrnčíře, hospodu, ale také popraviště a pohanské kultovní místo. Domy stojí do kruhu okolo návsi se studnou. Domy byly postaveny za použití původních technologií, tedy slámy, dřeva a hlíny, takže celý skanzen působí opravdu věrohodně a zavede vás v čase o šest století zpět, aby vám ukázal jak a v jakých podmínkách se žilo tenkrát.

A pokud se nespokojíte jen s prohlídkou, můžete vyrazit na některou z organizovaných akcí, které Řepora nabízí.

Jak se tam dostat:
Skanzen Řepora najdete jen pár set metrů od stanice metra Stodůky. Bezpečně vás k němu dovede modrá turistická značka, která právě u metra začíná a vede přímo ke vchodu do Skanzenu. Pokud pojedete autem, pak je potřeba zaparkovat někde na sídlišti a ke skanzenu dojít oněch pár set metrů pěšky taktéž. Silnice, která k němu vedla je na dlouhou dobu uzavřena.

Kdy vyrazit:
Skanzen je otevřen od dubna do září

Rezervace a poplatky:
Platí se vstupné za osobu, více informací o aktuální výši na www.repora.cz

 

Reporyje_skanzen_01 Reporyje_skanzen_02 Reporyje_skanzen_03
Reporyje_skanzen_04
Reporyje_skanzen_05 Reporyje_skanzen_06
Reporyje_skanzen_07
Reporyje_skanzen_08 Reporyje_skanzen_09
Reporyje_skanzen_12 Reporyje_skanzen_13 Reporyje_skanzen_14

Foto: Skanzen Řepora, TREKY.CZ