Transalpine Run - běh napříč alpským hřebenem

Zobrazit pro tiskZobrazit pro tisk

"Keep on running" (běž dál) - naprosto vystihuje atmosféru i průběh závodu, který se každoročně koná na hřebeni evropských Alp. V průběhu osmi dní si dvoučlenné týmy závodníků sáhnou doslova a dopísmene na dno. Kdybych měl použít jenom jediné slovo, které vyjádří náročnost, výzvu a atmosféru celého závodu, pak musím říct jenom ..... MASAKR.

Dvoučlenné týmy zdolávají během závodu celkové převýšení 14200m. Celá trasa závodu překročí po alpském hřebenu hranice tří států. Německa, Rakouska a Itálie. V osmi dnech překonávají závodníci trasu dlouhou bezmála 300 kilometrů. Běžci šplhají po krkolomných skalních úsecích aby se vzápětí pustili v plné rychlosti do údolí. Překonávají nekonečné zelené horské pláně i sněhová pole.

Etapy jsou různě dlouhé. Některé dny musí závodníci uběhnout vzdálenost maratonskou, jindy je čeká třeba jen desetikilometrová trasa. Vzdálenost je úměrná převýšení v jednotlivých etapách. Pro větší bezpečnost běží závodníci v dvoučlenných týmech. Pokud je časový rozestup mezi nimi při doběhnutí etapy větší než stanovená konstanta, přičítají se trestné minuty. Stane-li se tak podruhé, je tým diskvalifikován.

Přes všechno to vyčerpávající úsilí oblehne večer mužská část pivní stany a den zakončí přátelskou party. Hledáte-li výzvy, tohle může pro Vás být to pravé.

http://www.transalpinerun.com/