Rejvíz - krátký okruh ke klenotu Hrubého Jeseníku

Zobrazit pro tiskZobrazit pro tisk

Rejviz_03Vzdálenost: 4,5 km; Čas: 2 h

Jen málokdo, kdo ve svém životě navštívil Rejvíz si ho nebude pamatovat. Horská osada, ležící v nadmořské výšce 780 metrů vás zaujme už při prvním průjezdu. Stylové chalupy a domky v těsné blízkosti silnice, zelené louky zakončené hustými lesy a pasoucí se krávy. To vše dodává vaší duši pocit, že se nacházíte na posledním mírumilovném místě na světě. 

Rejvíz pochopitelně může sloužit jako východisko i cíl nejrůznějších tras, ale ta základní a první by měla vést do stejnojmenné přírodní rezervace Rejvíz, známé svými rašeliništi. 

Naučná stezka začíná u dřevěné pokladny, kde si mimo vstupenek můžete koupit i některé produkty domácích řemesel.  Poté vás dřevěné chodníčky bezpečně povedou nad promočeným terénem. Stezku uzavírá vyhlídka na Mechové jezírko.  

Pokud absolvujete trasu zde popsanou, čeká vás pouhých 4,5 kilometru chůze ve velmi příjemném terénu, která je vhodná pro kohokoliv, dokonce i pro matky s kočárkem. 

Začnete na parkovišti u horské restaurace Rejvíz, jejíž zvláštností jsou opěradla židlí vyřezávaná do tvaru lidských tváří. Rozhodně doporučuji si je prohlédnout, ať už před výletem nebo po něm. Odtud budete pokračovat po žluté turistické značce k rozcestníku "Pod Rejvízem" a dál vás povede zelenobílá značka naučné stezky až ke vstuní bráně a pokladně, odkud začínají dřevěné chodníčky. 

Sem se opět vrátíte po prohlídce zakončené výhledem na Mechové jezírko a máte hned dvě možnosti, jak se vrátit na výchozí místo, tedy k restauraci Rejvíz. Buď budete dál pokračovat po modré, která vás za chvíli přivede na silnici a po ní do cíle, nebo se dáte na križovatce lesních cest, kousek nad vstupní branou, rovně a projdete podél "Pomníku padlým" přímo k restauraci Rejvíz a parkovišti

Výškový profil trasy:

rejviz_okruh_profil

Mapa:

rejviz_okruh_mapa

Mapa a profil byly vytvořeny aplikací Turistické trasy, www.trasy.net

Charakteristika:
Příjemná procházka po dřevěných chodníčcích. Nenáročné pro kohokoliv. 

Trasa:
Chata Rejvíz (parkoviště) - Pod Rejvízem - Vstup do rezervace - Mechové jezírko - Chata Rejvíz

Okruh: Ano 

Jak se dostat na začátek a konec turistické trasy:
Pokud nepojedete autem, pak přes Rejvíz jezdí autobus mezi Jeseníkem a Zlatými horami.

Možné projít s kočárkem: Ano 

Občerstvení:
V obci Rejvíz máte hned několik možností.

Kdy vyrazit:
V zimě je provoz naučné stezky omezen

Rezervace a poplatky:
Platí se vstup na chodníčky do rezervace, ale nemusíte mít strach, částka rozhodně není přemrštěná. 

 

Rejviz_01 Rejviz_02 Rejviz_05
Rejviz_06 Rejviz_08 Rejviz_09
Rejviz_12 Rejviz_13