Matemateaonga Track - tři dny divokou džunglí Nového Zélandu

Zobrazit pro tiskZobrazit pro tisk
Mapa: 

Matemateaonga Track je jedou ze dvou hlavních turistických tras v národním parku Whanganui. Po staré maorské stezce, která byla později používána místními usedlíky, se tak budete moci dostat hlouběji do nitra divočiny parku. Trek vede kopcovitou krajinou mezi řekami Taranaki a Whanganui. Úbočí kopců jsou hustě porostlá křovinatou džunglí, v které se stezka klikatí. Spíše než výhledy na okolní hory tak nabízí trek výpravu za poznáním života uvnitř zdejší džungle.

Charakteristika:
Nepříliš náročný trek, který neobsahuje exponované úseky, ani přechody ledovce a sněhových polí. Fyzicky nenáročné, překonávané převýšení je malé.

Okruh: Ne

Doprava na začátek a konec treku:
Do sedla Kohi se nedá dostat jinak než autem, je to zhruba 60km od Stratfordu, budete muset někoho přemluvit, aby vás tam dovezl, nebo stopovat. Z konce treku vozí turisty loď, opět je nutné na odvozu se domluvit, kontaktujte oblastní kancelář parku “Whanganui Area Office”

Čas: 3 dny

Vzdálenost: 42 km

Ubytování:
Stanování poblíž chat je zadarmo, pokud chcete využít nocleh pod střechou, pak budete muset zaplatit.

Voda a jídlo:
Zásoby se nedají doplnit nikde, budete si muset vše nést s sebou. Vařič je nutností. Voda je k dispozici u chat, je zachytávána ze střechy, takže je nezbytné ji převářet nebo čistit chemickou cestou.

Kdy vyrazit:
Celoročně, nejlepší měsíce pro absolvování treku jsou říjen až květen.

Rezervace a poplatky:
Poplatky za trek, ani vstup do národního parku se neplatí. Pokud se rozhodnete přespat na chatách, není třeba rezervace, pouze budete platit poplatek za ubytování.

Itinerář den po dni / Rozpis trasy:
1. den: Sedlo Kohi (Kohi Saddle) - chata Omaru Hut - chata Pouri Hut (6:30 h)
2. den: chata Pouri Hut - chata Ngapurua Hut  (3:30 h)
3. den chata Ngapurua Hut - řeka Whanganui River (5:30 h)