Čtyřdenní trek v horách okolo plošiny Nara

Zobrazit pro tiskZobrazit pro tisk
Mapa: 

Planina, na které leží město Nara, je prakticky celá obklopena kopci a horami. Na jihu města najdete historické budhistické chrámy a pohřební mohyly, které označují hroby prvních japonských císařů. Nara byla totiž v letech 710-784 hlavním městem Japonska. Období, kdy Nara vládla císařství, je často označováno jako Nara Age, tedy doba Nary. Budete si možná připadat trochu jako lovci pokladů. Fascinující kraj okolo Nary nabízí jedinečnou příležitost jak poznat kulturní dědictví staré stovky let. Farmářské vesnice, hrobky vládců staré 1300 let, početné svatyně a chrámy. To jsou všechno devizy tohoto treku.

Lokalita: Jih ostrova Honšú

Charakteristika:
Nenáročný trek, pro jeho absolvování stačí běžné trekkingové vybavení. Trasa je velmi dobře značená a orientace bezproblémová. Přestože stezka vede po síti cest a obsahuje značné množství odboček, není problém se orientovat.

Trasa:
Dorogawa - Kosasa-shuku - Misen - Shaka-ga-take - Zenki-guchi

Okruh: Ne

Jak se dostat na začátek a konec treku:
Do Dorogawy se dostanete autobusem linky Kintetsu, která jezdí z Osaky, nebo Kyota. Jeďte nejprve do vesnice Shimoichiuguchi, kde přestoupíte na spoj do Dorogawy. Z konce treku se dá dobře dostat stopem, nebo případně autobusem, který ovšem nejezdí příliš často. Dorogawa leží asi 60 kilometrů jižně od Nary.

Čas: 4 dny

Vzdálenost: 65 km

Ubytování:
Po cestě je několik chat, kde je možné se ubytovat, nicméně je lepší nést si vlastní stan pro případ, že by byly obsazeny.

Voda a jídlo:
Vodu lze po cestě nabrat nebo koupit. Na chatách lze občas dokoupit i zásoby jídla, ale výběr je poměrně omezený a je tedy lepší mít s sebou všechno potřebné jídlo na celý trek.

Kdy vyrazit:
Vyrazit můžete kdykoliv kromě zimy. Na jaře zdobí trek kvetoucí rostliny na početných loukách. Léto přináší bujnou zeleň rýžových polí a na podzim se okolí zbarví a podél cesty vám budou místní farmáři nabízet k prodeji ořechy a mandarinky. O víkendech je trek velmi populární, obzvláště vrchol Sangjo-ga-take.

Rezervace a poplatky:
Trek není nutné rezervovat, bez poplatků.

Itinerář den po dni / Rozpis trasy:
1. Den: Dorogawa - Kosasa-shuku (5 h; 12 km; Převýšení: 1100m stoupání, 100m klesání)
2. Den: Kosasa-shuku - Misen (8-9 h; 20 km; Převýšení: 500 m stoupání, 400 m klesání)
3. Den: Misen - Shaka-ga-take (7 h; 18 km; Převýšení: 300 m stoupání, 800 m klesání)
4. Den: Shaka-ga-take - Zenki-guchi (5 h; 15 km; Převýšení: 100 m stoupání, 1200 m klesání)