Trek Villarica Traverse - šestidenní přechod z Chile do Argentiny

Zobrazit pro tiskZobrazit pro tisk
Mapa: 

villarica01Fantastické výhledy na neustále se měnící okolní krajinu, tak by se dal v kostce popsat tento úžasný trek. První část vede okolo majestáního vulkánu Villarrica, který ční vysoko nad okolní krajinu, poté budeme míjet planinu alpských jezírek vzniklých přičiněním vulkanické činnosti, abychom vzápětí procházeli měsíční krajinou, střídající se s araukariovými a lengovými lesy.

 

Charakteristika:
Trek je fyzicky poměrně náročný, nicméně pro jeho zdolání stačí běžné turistické vybavení. Pořádné boty jsou nutností. Vzhledem k častým a prudkým dešťům v této oblasti je nepromokavé oblečení nebo pláštěnka nutností. Sněhová pole ani jištěné úseky tu nejsou. Trasa je dobře značená, prakticky celou dobu se budete pohybovat nad úrovní lesa. Na některých místech leží sníh i během ledna.

Okruh: Ne

Doprava na začátek a konec treku:
Trek začíná v Refugio Villarica (známým také jako Centro de Ski Pucón), přibližně 18 km od Pucónu. Nejezdí sem veřejná doprava, nicméně je možné jet taxíkem, cena záleží na vašich vyjednávacích schopnostech.

Konec treku je ve vesnici Puesco, která leží v Argentině. Nicméně s celníky nebývají problémy narozdíl od ostatních míst, pokud jim řeknete, že přicházíte z treku. Z Puesca jezdí 2x denně autobus zpět do Pucónu.

Čas: 6 dní

Vzdálenost: 80 km

Ubytování:
Na trase nejsou žádné chaty, pouze značená tábořiště. Stan je nutností.

Voda a jídlo:
Je potřeba s sebou nést veškeré jídlo i dost vody, neboť ta Se velmi obtížně hledá. Povrch hor je pórovitý a tak se voda často ztrácí do podzemí.

Kdy vyrazit:
Nejlepším obdobím je prosinec - březen, tedy v letních měsících.
Na některých úsecích se drží sníh poměrně dlouho.

Rezervace a poplatky:
Platí se buď denní poplatek nebo časově neomezený. Zaplatit můžete v centru Administracion Sector Rucapilán - 8 km od Pucónu.

Itinerář den po dni / Rozpis trasy:
1. den: Refugio Villarrica - Estero Nilfe (4-6 hod; 12km; 350m převýšení)
2. den: Estero Nilfe - Rio Pichillancahue (4-5,5 hod; 16,5 km; 360m převýšení)
3. den: Rio Pichillancahue - Upper Estero Mocho (5,5-7 hod; 16,5 km; 1800m převýšení)
4. den: Upper Estero Mocho - Laguna Blanca (4-5  hod; 13,5 km; 150m převýšení)
5. den: Laguna Blanca - Laguna Avutardas (3-4 hod; 11 km; 400m převýšení)
6. den: Laguna Avutardas - Puesco(3-4 hod; 11 km; 400m převýšení)