Cyklotrasy - Středočeský kraj

Peklo na Ztracence

Pod Bílou skálou Typ kola: horské; Vzdálenost: 38 km

Pokud jste vyznavačem opravdu extrémně obtížných a nebezpečných tras na horských kolech, dovolím si vás upozornit na vyloženou perličku. Místo, kde vaše přední kolo bude skákat z kamene na kámen, zatímco vy samotní budete balancovat na úzké stezce, několik metrů nad hladinou Vltavy. A o čem je řeč? Přece o Ztracence. Tam, kde i někteří pěší návštěvníci dostávají výškové závratě, zatímco extrémní bajkeři tu jezdí na noční vyjížďky.

Velký okruh na kole - z Prahy na Okoř, do Kralup a zpět podél Vltavy

IMG_0289Typ kola: horské / trekové; Vzdálenost: 65 km

Přibližně pětašedesáti kilometrový okruh, který začíná i končí v pražské Šárce je vhodný spíše pro horská kola, nicméně lze jej objet i na treku. Vyžaduje to sice o něco dobrodružnější povahu, ale dáte to. A co za to uvidíte? V první řadě je to hrad Okoř, který leží zhruba ve čtvrtině trasy, poté překrásnou krajinu mezi Okoří a Kralupami a nezapomenutelnou stezku po břehu Vltavy s koloritem příjemných posezení a hospůdek. A říční přívoz z Klecánek do Roztok na konci trasy je už jen ta třešnička na opravdu chutném dortu.

Na horském kole z Berouna přes Tetín a Koněprusy

Koněpruské jeskyněTyp kola: horské; Vzdálenost: 27 km

Okruh, který uspokojí náročné MTB cyklisty, ale i ty, kteří si rádi udělají výlet na horských kolech za zajímavými místy. Pokud pojedete na výkonnost, pak to máte za dvě hodinky za sebou, ale pro ostatní je to pěkný výlet na několik hodin, spojený s prohlídkami zříceniny bájného hradu Tetína, Kodské jeskyně a Koněpruských jeskyní. No řekněte, není to lákavé?

Cyklotrasa na Okoř z Pražské Šárky a zpět

Okor_07Typ kola: horské; Vzdálenost: 32 km

Pětatřicetikilometrový okruh z pražské Divoké Šárky lze na kole ujet za dvě hodiny, ale to musíte opravdu zabrat. Ale co vám brání udělat si z toho výlet na celý den. Trasu bych primárně absolvoval na horském kole, i když přiznávám, že úseků, kde ho budete opravdu potřebovat je tam jenom pár a jsou krátké, takže volbu nechám na vás.

Dvouhodinový okruh ze Zbraslavi do Davle - něco pro labužníky na horských kolech

Davle_02Typ kola: horské; Vzdálenost: 28 km

Kdo z Pražáků opravdu jezdí na horském kole, bezesporu zná terény, které začínají za částí Prahy 5 - Zbraslaví. Zbraslavská pekla, jak se mezi některými skupinkami vyznavačů terénní cyklistiky přezdívá těmto místům, patří mezi technicky náročné pasáže, které vás budou nutit vynaložit hodně sil a umu, abyste nemuseli potupně slézat z kola.

Okruh z Nymburka do Kersku - je libo divočáka se šípkovou, nebo se zelím ?

nymbursko_hajenka_kerskoTyp kola: trekové

Vzdálenost: 43 km

Pokud patříte mezi ty, jež na kole zaúpí pokaždé, když před sebou uvidí kopec, budete touto trasou nadšeni. Přestože by vás mohlo odradit 43 kilometrů, věřtě, že trasa je naprosto rovinatá a i pro naprosto netrénované cyklisty to bude příjemná projížďka.

Z Prahy na Karlštejn a zpět, náročný okruh pro bikery na horských kolech

Hrad KarlštejnTyp kola: horské; Vzdálenost: 55 km

Trasa pro bikery, která vede přímo z Prahy na patrně nejkrásnější hrad v Čechách. Nenechte se mýlit, některé zdejší úseky jsou pořádná "pekla".

Syndikovat obsah