Cyklotrasa na Okoř z Pražské Šárky a zpět

Zobrazit pro tiskZobrazit pro tisk

Okor_07Typ kola: horské; Vzdálenost: 32 km

Pětatřicetikilometrový okruh z pražské Divoké Šárky lze na kole ujet za dvě hodiny, ale to musíte opravdu zabrat. Ale co vám brání udělat si z toho výlet na celý den. Trasu bych primárně absolvoval na horském kole, i když přiznávám, že úseků, kde ho budete opravdu potřebovat je tam jenom pár a jsou krátké, takže volbu nechám na vás.Výškový profil trasy:

okor_praha_profil

Mapa:

okor_praha_mapa

Mapa a profil byly vytvořeny aplikací Turistické trasy, www.trasy.net

Charakteristika:
Trasa se dost vlní a některé kopečky vám opravdu dají zabrat. Zejména při zpáteční trase.

Trasa:
Trasa vede prakticky celou dobu po turistických stezkách Vyrazíme z Divoké Šárky, od restaurace Mc Donald. Odtud vede žlutá turistická trasa k Vaníčkovu pomníku. Zhruba 200-300 metrů za ním odbočuje před altánkem ze žluté pěšina doleva, kterou odbočíme, polní cestou nás dovede k silnici vedoucí z Pražského okruhu do Horoměřic. Tu přejdeme rovně, dojdeme k Pražskému okruhu a budeme podle něj po polní cestě pokračovat směrem od Prahy až do Přední Kopaniny, kde u kostela začíná žlutá turistická značka. Nebojte se, není to nic složitého a i s naprosto podprůměrným orientačním smyslem tu nejde zabloudit. Základem je, dostat se do Přední Kopaniny. Z Přední Kopaniny vyrazíme po žluté k rozcestníku Sv. Juliána a odtud nás červená dovede až na Okoř.

Z Okoře budeme pokračovat po modré na Noutonice, Velké Přílepy - Kamýk a Statenice. Odtud po žluté zpět do Přední Kopaniny a stejnou trasou zpět do Šárky, kterou jsme sem na začátku trasy přijeli.

Zajímavá místa podél trasy:
- Zřícenina hradu Okoř

Okruh: Ano

Převýšení: 105 m (Celkem nastoupáte 424 m)

Občerstvení:
Po cestě je hned několik restaurací a hospod, zejména v Okoři samotné.

 

Okor_03 Okor_07 Okor_08
Okor_09
Okor_11 Okor_12

Foto: hrad Okoř - TREKY.CZ