Cyklotrasy - Praha

Velký okruh na kole - z Prahy na Okoř, do Kralup a zpět podél Vltavy

IMG_0289Typ kola: horské / trekové; Vzdálenost: 65 km

Přibližně pětašedesáti kilometrový okruh, který začíná i končí v pražské Šárce je vhodný spíše pro horská kola, nicméně lze jej objet i na treku. Vyžaduje to sice o něco dobrodružnější povahu, ale dáte to. A co za to uvidíte? V první řadě je to hrad Okoř, který leží zhruba ve čtvrtině trasy, poté překrásnou krajinu mezi Okoří a Kralupami a nezapomenutelnou stezku po břehu Vltavy s koloritem příjemných posezení a hospůdek. A říční přívoz z Klecánek do Roztok na konci trasy je už jen ta třešnička na opravdu chutném dortu.

Cyklotrasa na Okoř z Pražské Šárky a zpět

Okor_07Typ kola: horské; Vzdálenost: 32 km

Pětatřicetikilometrový okruh z pražské Divoké Šárky lze na kole ujet za dvě hodiny, ale to musíte opravdu zabrat. Ale co vám brání udělat si z toho výlet na celý den. Trasu bych primárně absolvoval na horském kole, i když přiznávám, že úseků, kde ho budete opravdu potřebovat je tam jenom pár a jsou krátké, takže volbu nechám na vás.

Dvouhodinový okruh ze Zbraslavi do Davle - něco pro labužníky na horských kolech

Davle_02Typ kola: horské; Vzdálenost: 28 km

Kdo z Pražáků opravdu jezdí na horském kole, bezesporu zná terény, které začínají za částí Prahy 5 - Zbraslaví. Zbraslavská pekla, jak se mezi některými skupinkami vyznavačů terénní cyklistiky přezdívá těmto místům, patří mezi technicky náročné pasáže, které vás budou nutit vynaložit hodně sil a umu, abyste nemuseli potupně slézat z kola.

Z Prahy na Karlštejn a zpět, náročný okruh pro bikery na horských kolech

Hrad KarlštejnTyp kola: horské; Vzdálenost: 55 km

Trasa pro bikery, která vede přímo z Prahy na patrně nejkrásnější hrad v Čechách. Nenechte se mýlit, některé zdejší úseky jsou pořádná "pekla".

Syndikovat obsah