Cyklotrasy - Královéhradecký kraj

2. Labská cyklostezka, aneb z Hradce Králové na Kuks a zpět

kuks_03

Typ kola: trekové; Vzdálenost: 60 km 

Kuks je právem považován za české Versailles a není divu, že k němu každoročně proudí tisíce návštěvníků. Lapidárium s Braunovými sochami a zámecká lékárna, která je považována za nejstarší u nás jsou zaručeným tahákem nejen pro české turisty. Z Hradce Králové se na Kuks dostanete velmi snadno po poměrně nové cyklostezce, nazvané Labská 2., která vede podél Labe po rovinaté, asfaltové trase. 

Do Labského dolu a podél peřejí Bílého Labe

Labsky dulTyp kola: horské / trekové; Vzdálenost: 19 km

Cyklotrasa údolími našeho nejvyššího pohoří. Navštívíme dvě velmi populární místa pod hřebenem Krkonoš - Labský důl a peřeje Bílého Labe. Poměrně nenáročná a krátká trasa nám ukáže hned dvě překrásná místa pod hlavním hřebenem našich nejvyšších hor.

Na Kunětickou horu z Hradce - silniční okruh pro každého

kuneticka_hora_02Typ kola: silniční / trekové; Vzdálenost: 40 km

Rovinatá krajina v okolí Hradce Králové slibuje vyjížďky, při kterých se rozhodně nepředřete. Pravda, jsou zde trasy, které vám značně uberou dechu, nicméně ta následující mezi ně rozhodně nepatří. Silniční okruh, jehož cílem je z dálky viditelný hrad Kunětická hora, ujede bez problémů kdokoliv s minimální kondicí. Jedinou námahou tedy zůstane vyšlapat, případně vytlačit kolo, na kopec k samotnému hradu.

Krkonošská cyklistická naučná stezka

Krkonose_02.jpgTyp kola: horské; Vzdálenost: 16 km

Stezka vede nejzajímavějšími místy Černé a Světlé hory. Nejlepším způsobem, jak stezku absolvovat, je nechat si vyvézt kolo lanovkou nahoru. Od horní stanice lanovky začíná značená naučná cyklostezka. Po cestě je celkem 9 zastavení s informačními cedulemi. 

Cykloohruh po nejvýchodnější části hřebene Orlických hor.

zemska_branaTyp kola: horské; Vzdálenost: 45 km

Cyklotrasa, která vás provede východní částí hřebene Orlických hor, navštíví známou tvrz Hanička a poté dojde na samotný konec hřebene - Zemskou bránu.

Šerlich - Velká Deštná - na kole po hřebeni Orlických hor.

Na ŠerlichTyp kola: horské; Vzdálenost: 30 km

Tenhle okruh je pořádně fyzicky náročný a připravte se na to, že jej pojedete 5-6 hodin. Odměnou jsou ovšem krásné výhledy ze samotné hřebenovky Orlických hor a nádherný sjezd.

Z Deštného Na Šerlišský mlýn a Sedloňov - cyklookruh s náročným stoupáním a nezapomenutelným sjezdem

Na ŠerlichTyp kola: horské; Vzdálenost: 19 km

Orlické hory jsou protkané cyklostezkami i turistickými trasami a tak můžete celkem bez problémů přejet na kole za dva nebo tři dny celý jejich hřeben. Tato cyklotrasa vyrazí z Deštného a přes Šerlišský Mlýn nás povede na hřeben Orlických hor, aby poté klesla zpět dolů, do Olešnice.

Syndikovat obsah