Cyklotrasy - Jihočeský kraj

Okruh mezi Českou Kanadou a Třeboňskem

Česká KanadaTyp kola: horské; Vzdálenost: 36 km

Okruh můžeme začít na několika místech. Z Číměři nebo například ze Stráže nad Nežárkou. Největším lákadlem je zhruba pětikilometrový singletrack, podél toku Nežárky. I když místy ponesete kolo, o technicky zajímavá místa tu nebude nouze i tak.

Na horském kole srdcem České kanady

Česká Kanada Typ kola: horské; Vzdálenost: 34 km

Jihovýchodně od Jindřichova Hradce se rozprostírá kraj rybníků a hlubokých smíšených lesů. Ráz krajiny natolik připomíná divočinu Kanady, že po ní dostal i jméno. Česká Kanada se táhne až k severní hranici Rakouska. Pokud se sem rozhodnete vyrazit na kole, pak vězte, že zejména pro tzv. bajkery, tedy vyznavače horských kol je tenhle kraj jako stvořený. Najdete tu všechno - singletracky, krásné sjezdy i rychlé lesní cesty. A to všechno v neskutečně krásném prostředí tohoto tichého koutu Čech.

Za nejsevernějším bodem Rakouska

Česká KanadaTyp kola: horské; Vzdálenost: 46 km

Na tento okruh byste si měli vyhradit o něco více času. Přece jenom je to bezmála 50 kilometrů v kopcovitém terénu. Přesto nejde o nic, co by člověk s průměrnou kondicí za den neujel. Takže do sedla a hurá do toho. Hlavním lákadlem je bezesporu hraniční bod mezi Rakouskem a Českou republikou, který je nejseverněji položeným místem našeho alpského souseda.

Z Písku k Orlické přehradě - cyklookruh přes tajemný hrad Zvíkov

Zvikov_01Typ kola: trekové; Vzdálenost: 56 km

Náročný cykloturistický okruh vede z velké části po málo frekventovaných lesních cestách a občas po silnicích III. třídy. Provede vás krajinou na sever od Písku, zamíří k tajemnému hradu Zvíkov a poté po západním břehu řeky Otavy bude vracet zpět do Písku.

Syndikovat obsah