Valle de la Luna (Měsíční údolí) - na povrchu měsíce v poušti Atacama

Zobrazit pro tiskZobrazit pro tisk
Mapa: 

Valle_de_la_Luna_15Měsíční Údolí, nebo také Valle de la Luna, jak je zdejšími obyvateli toto místo nazýváno je úchvatným, ale zároveň velmi nehostinným místem. Najdete jej zhruba 13 kilometrů od města San Pedra, turistické oázy v poušti.

Jak již název sám napovídá, můžete se připravit na již od pohledu drsnou a sluncem spálenou pouštní krajinu, která je plná skalnatých výstupků, kráterů a písečných dun. Ať už jste byli v Chile omráčeni pohledem na cokoliv, připravte se na to, že tady bude dojem stoprocentně dvojnásobný. Na tohle prostě v Evropě zvyklí nejsme a tento druh terénu tu nemáme. V okolí San Pedra je turistických atrakcí v poušti několik, ale tohle je bezesporu ta nejkrásnější.

Vůbec nejzajímavější je Valle de la Luna při východu a při západu, když klesající slunce zbarvuje okolní terén do oranžova a ruda, prodlužuje stíny a nabízí tak úchvatné podívané a šanci na fantastické a unikátní záběry, kterými budete ohromovat své známé ještě několik desítek let po návratu z dovolené.

Dostat se z města do údolí není vůbec žádný problém. Můžete využít hned několika možností. Za poměrně vysoký poplatek vás tam zaveze místní cestovní kancelář. Upoutávky a plakáty na nejrůznější zájezdy najdete ve městě prakticky v každé výkladní skříni. Další, a o poznání zajímavější možností, je jet na kole. To si můžete taktéž celkem bezproblémově půjčit v San Pedru, ale pozor. Vedro je tu opravdu pekelné a tak je potřeba vzít si s sebou dost vody a připravit se na perný cyklovýlet.

 

Valle_de_la_Luna_01 Valle_de_la_Luna_02 Valle_de_la_Luna_03
Valle_de_la_Luna_04
Valle_de_la_Luna_05 Valle_de_la_Luna_07
Valle_de_la_Luna_08
Valle_de_la_Luna_09 Valle_de_la_Luna_10
Valle_de_la_Luna_11
Valle_de_la_Luna_12 Valle_de_la_Luna_13
Valle_de_la_Luna_16 Valle_de_la_Luna_17

Foto: Valle de la Luna, Atacama, Chile - TREKY.CZ