Střed Chile

Baños de Caulle – ve třech dnech na sopku Pyuehue a koupání v horkých pramenech

Puyehue_04.jpgSilnice číslo 215 míří z Osorna na západ. Venku je tmavá noc a my za sebou máme několik hodin v autě. Siluety okolních hor vytvářejí černou hmotu, která ohraničuje oblohu plnou hvězd. Nejsem si jistý, jestli jsem jich někdy viděl víc. Suverénně mineme obě budovy návštěvnického centra a stavíme až u hraniční závory, která je zavřená. Na to, jakou proceduru podstupujete ohledně dovozu potravin, když přejíždíte hranice Argentina-Chile a zpět, je tu podezřele málo celníků. Doslova tu není ani noha. Teď bych si mohl vzít třeba deset kilo sýra, ovoce nebo klidně celou krávu a přejít hranici aniž by mne někdo zastavil. Za normálních okolností by mě hygienničtí celníci, jak jsem si je během pobytu v této části světa pojmenoval vysypali batoh na zem a veškeré potraviny by naházeli do koše.

Národní park Huerquehue

Huerquehue_villarica_viewNárodní park Huerquehue byl založen v roce 1967, za účelem ochrany přírody ve zdejší oblasti. Horské svahy jsou pokryty deštnými lesy plnými stromů jako Tepa, Mañio nebo Boldo. Najdete tu krásné vodopády, mnoho malých jezírek a lagun, které jsou lemovány araukáriovými lesy. Nejlepším vícedenním trekem v parku je "Huerquehue Traverse", který spojuje dvě trasy - Los Lagos a Los Huerquehues.

Trek Villarica Traverse - šestidenní přechod z Chile do Argentiny

villarica01Fantastické výhledy na neustále se měnící okolní krajinu, tak by se dal v kostce popsat tento úžasný trek. První část vede okolo majestáního vulkánu Villarrica, který ční vysoko nad okolní krajinu, poté budeme míjet planinu alpských jezírek vzniklých přičiněním vulkanické činnosti, abychom vzápětí procházeli měsíční krajinou, střídající se s araukariovými a lengovými lesy.

Syndikovat obsah