Turistické trasy - Moravskoslezský kraj

Praděd - celodenní okruh přes nejvyšší horu Jeseníků.

praded_16Praděd (1490 m) je nejenom nejvyšším vrcholem Jeseníků, ale i nejvyšší moravskou horou. Leží v části pohoří zvané Hrubé Jeseníky, jižně od města Jeseník. Na samotném vrcholu najdete televizní vysílač, vysoký 162 metrů, s vyhlídkovou plošinou ve své horní části. Ta je ve výšce 60-ti metrů a celé pohoří odtud budete mít jako na dlani. Krásný je také pohled na vodní dílo Dlouhé Stráně, situované naproti Pradědu. Pokud je dobrá viditelnost, není vzácností vidět Snežku, Lysou Horu nebo Radhošť. Za opravdu dobrých podmínek jsou prý vidět Tatry nebo dokonce rakouské Alpy.

Rejvíz - krátký okruh ke klenotu Hrubého Jeseníku

Rejviz_03Vzdálenost: 4,5 km; Čas: 2 h

Jen málokdo, kdo ve svém životě navštívil Rejvíz si ho nebude pamatovat. Horská osada, ležící v nadmořské výšce 780 metrů vás zaujme už při prvním průjezdu. Stylové chalupy a domky v těsné blízkosti silnice, zelené louky zakončené hustými lesy a pasoucí se krávy. To vše dodává vaší duši pocit, že se nacházíte na posledním mírumilovném místě na světě. 

Výstup na Smrk - druhou nejvyšší horu v Beskydech

Smrk, BeskydyBudete-li hovořit o Beskydech, patrně většina lidí zmíní Lysou horu, Pustevny, nebo Radhošť. I když mírně opomenut, nezůstává Smrk (1276 m) rozhodně pozadu. Přece jenom je to druhá nejvyšší hora Moravskoslezských Beskyd. Na mapě ji najdete mezi obcemi Ostravice a Čeladná.

Naučná stezka Bílá Opava - jednodenní výlet

bila_opava_05Bílá Opava je bezesporu nejkrásnější bystřinou Jeseníků. Naučná stezka, která podél jejího toku vede z Karlovy Studánky k horské chatě Barborka, vám postupně nabídne říčku v několika podobách. Tok Bílé Opavy je zdoben peřejemi, vodními kasdádami a několika vodopády, z nichž nejvyšší měří bezmála 8 metrů.

Dvoudenní přechod hřebene Beskyd - tip na volný víkend

Beskydy_69.jpgAčkoliv je léto pryč, hory stále nabízí možnosti pro turistiku. A vzhledem k tomu, že v nížině se válela mračna smogu, díky historické inverzi, rozhodl jsem se vyrazit nad ně. Lákavý příslib spatření "bílého moře" se nakonec naplnil na vrcholu Lysé hory. Ale i když tento jev je poněkud vzácný, dvoudenní trasa napříč Beskydy je opravdu krásná a zavede vás do nejvýchodnějšího cípu, kde hraničí Morava, Slovensko a Polsko. A ani si nemusíte brát spacák....

Za Satinskými vodopády - výlet k nejkrásnějším vodopádům v Beskydech

Satinské vodopádyPod svícnem bývá tma, a je-li svícnem vysílač na Lysé hoře, pak tma je na jejích úbočích. A právě tam se skrývá místo, které byste neměli při návštěvě Moravskoslezských Beskyd rozhodně vynechat. Vyhraďte si ve svém nabitém programu čas pro návštěvu Satinských vodopádů. A kdo ví? Třeba najdete zlatý poklad zbojníka Ondráše, který tu prý leží ukryt přes 300 let.

Rešovské vodopády - výlet ke skrytému klenotu podhůří Nízkého Jeseníku

Rešovské vodopádyV izolované a povětšinou liduprázdné krajině se skrývají jedny z nejkrásnějších vodopádů u nás. Ne snad proto, že by uchvacovaly svojí výškou nebo průtokem, ale leží v čisté a krásné krajině v podhůří Nízkého Jeseníku. Ať už zabloudíte na Rešovské vodopády v létě nebo v zimě, mají vám co ukázat. Vody tu je prakticky pořád dost, a tak se nemusíte bát, že absolvujete výlet do pustiny a na konci budou místo stříbrných padajících vod pouze sluncem vysušené kamenné schody.

Syndikovat obsah