El Choro – tři dny po incké stezce

Zobrazit pro tiskZobrazit pro tisk
Mapa: 

el_choro2.jpgVelmi oblíbený trek, který klesá téměř z pětitisícových výšek do bolívijské džungle. Stezka byla původně používána místními obyvateli jako spojnice vesnic v údolích se světem a tento účel plní doposud. Čekají vás horské chodníky klikatící se v serpentýnách po úbočích mohutných hor, andské louky i hustá džungle. Právě rozmanitost terénu dodává tomuto treku na zajímavosti a oblíbenosti.

Charakteristika:
Středně obtížný trek bez exponovaných úseků a sněhových polí. Náročné je klesání, takže doporučujeme trekové hůlky. Nutností jasou pevné pohory.

Trasa:
Sedlo La Cumbre – Sedlo Chucura (4880 m / nejvyšší místo treku) - Challapampa – vesnička Choro – Puente Colgante - Casa Sandillani (2000 m) – Chairo - Yolosa

Okruh: Ne

Jak se dostat na začátek a konec treku:
Začátek treku - z La Pazu, hlavního města Bolívie jezdí pravidelně autobusy na město Coroico. Nechte se vysadit po cestě v sedle La Cumbre. Trek končí na silnici, která vede mezi vesnicí Yolosa a sedlem La Cumbre, kde si stopněte autobus do Coroica nebo zpět do La Pazu.

Čas: 3 dny

Vzdálenost: 60 km

Ubytování:
První noc strávíte ve stanu ve vesnici Challapampa, pravděpodobně na zahradě některého z místních obyvatel. Je to tu tradiční způsob obživy. V Casa Sandillani (2. noc) je možné ubytovat se v hostelu.

Voda a jídlo:
Po cestě jsou ve vesničkách malé obchůdky, ve kterých je možné dokoupit některé základní potraviny.  Přesto doporučuji spoléhat se na vlastní zásoby. Voda se dá koupit.

Kdy vyrazit:
Květen - Srpen

Rezervace a poplatky:
Platí se vstup na trek, zhruba $USD 2.

Itinerář den po dni / Rozpis trasy:
1. La Cumbre – Challapampa (Vzdálenost: 20 km; Převýšení: 1800 m / převážně klesání)
2. Challapampa - Casa Sandillani (Vzdálenost: 20 km; Převýšení: 1800 m)
3. Casa Sandillani – Yolosa (Vzdálenost: 20 km; Převýšení: 1000 m / převážně klesání

 

cotapata.jpg el_choro.jpg

Foto: Trek El Choro - Jan Miklín, www.janmiklin.cz