Turistické trasy v Národním parku Badlands

Zobrazit pro tiskZobrazit pro tisk
Mapa: 

Národní park Badlands nabízí několik různě dlouhých naučných stezek, které je možné absolvovat. Nocování mimo označené kempy není povoleno. Následující článek by mohl sloužit jako inspirace při rozhodování, které vyhlídkové trasy si vybrat, pokud máte na park omezený čas.

Trasy jsou jednosměrné a časy i vzdálenosti jsou uváděny za cestu tam i zpět. Pokud máte na park pouze jeden den, pak se většina vyhlídek dá celkem bezproblémově zvládnout. Pozor ovšem na dostatečné zásoby vody. Jediný zdroj vody je u návštěvnického centra.

Door Trail
Délka: 1.2 km
Čas: 20 minut

Snadná procházka. Dřevěný chodník vede k průrvě ve skalní stěně Badlands označované jako Dveře. Zde stezka končí, a vstup dále do skal je pouze na vlastní nebezpečí. Pozor na padající kameny.

Window Trail
Délka: 0.4 km
Čas: 20 minut

Další vyhlídkový chodník, který vede k přírodnímu skalnímu oknu ve skalním masivu. Poskytuje překrásný výhled na erozí roztodivně tvarovaný kaňon.

Notch Trail
Délka: 2.4 km
Čas: 1.5 hod

Středně těžký výstup. Stezka se klikatí v kaňonu a posléze stoupá po dřevěném žebříku na skalní římsu Notch s překrásným výhledem na údolí Bílé řeky (White river). Nedoporučuje se pro osoby trpící závratěmi. Během dešťů je skalní římsa dost kluzká.

Castle Trail
Délka: 16 km
Čas: 4-5 hod

Středně těžký. Nejdelší stezka parku, která začíná na stejném parkovišti jako Window Trail a Door Trail, ale míří na opačnou stranu do nitra skalnatého parku. Při zpáteční cestě je možné napojit se na Medicine Root Trail a vrátit se zpět po ní. Stezka vede podél zajímavých skalních formací Badlands.

Cliff Shell
Délka: 0.8 km
Čas: 30 min

Mírný okruh, který stoupá po schodech jalovcovým lesem až k výhlídce na blízký skalní útvar. V této oblasti se po deštích formuje malé jezírko, které přitahuje zástupce zdejší fauny, jako je jelen, nebo ovce tlustorohá (Bighorn Sheep). Chodník nastoupá přibližně 50 metrů převýšení.

Saddle Pass
Délka: 0.4 km
Čas: 30 min

Stezka prudce stoupá nahoru stěnou Badlands s výhledem na údolí Bílé řeky (White river). Končí v místě, kdy se střetně se stezkami Castle Trail a Medicine Root Trail. V letním parnu může být stoupání velmi namáhavé.

Medicine Root Trail
Délka: 6.4 km
Čas: 2 hod

Mírné. Tento okruh pokračuje na zpáteční cestě po Castle Trail. Mírně se vzdaluje od skalního masivu a nabízí tak pohledy na Badlands z okolní prérie. Pozor na hojně se vyskytující kaktusy.

Fossil Exhibit Trail
Délka: 0.4 km
Čas: 20 min

Procházka po naučné stezce, která nabízí informace a repliky fosílií tvorů, kteří tu žili před dávnými dobami.


 

Badlands_01.jpg Badlands_02.jpg Badlands_08.jpg Badlands_10.jpg

Badlands_13.jpg Badlands_14.jpg Badlands_15.jpg