Národní park Teide - Tenerife

Zobrazit pro tiskZobrazit pro tisk
Mapa: 

Národní park Teide, který leží na kanárském ostrově Tenerife, byl zařazen na seznam světového dědictví UNESCO v roce 2007. Založen byl ovšem celých padesát let předtím a to z něj činí nejstarší národní park Španělska. Jeho území zahrnuje sopku Mount Teide (3715 m) a její přihlehlé okolí. Přestože leží Mount Teide na souostroví v Atlantiku, je se svými bezmála čyřmi tisíci metry nejvyšší horou Španělska. Vulkán je stále aktivní, ale poslední erupce nastala v roce 1909. Dalším významným vulkánem na území Teide je Pico Viejo (3135 m).

Tato rozlehlá chráněná divočina je domovem fascinujících skalních formací, borových lesů a mnoha druhů zvířat, ptáků, roslin a hmyzu.

Park je nejnavštěvovanějším územím Španělska a jedním z nejvíce navštěvovaných míst na světě vůbec. Od roku 2007 zaujímá čestné místo mezi dvanácti divy Španělska (12 Treasures of Spain).

Rozloha: 189 km2

Rok založení: 1954

Turistika:
Park nabízí mnoho značených turistických tras, pro ty kteří se necítí, je tu možnost organizovaných výletů. Pokud se rozhodnete vystoupit na vrchol hory Mount Teide, budete potřebovat speciální povolení kanceláře národního parku. Mějte ovšem na paměti, že se vydává pouze několik set povolenek denně, což je kvůli velkému zájmu a výstup opravdu dost málo.