Národní park Caldera de Taburiente - ostrov La Palma

Zobrazit pro tiskZobrazit pro tisk
Mapa: 

la-palma-08V roce založení parku 1954 se obecně předpokládalo, že Caldera de Taburiente je obrovský kráter, ale  následující výzkumy tuto domněnku vyvrátily a přišly s tvrzením, že kráter, dominující severní části parku, je vulkán leží uprostřed oblé sopky.

Tady najdete rozsáhlé borové lesy, ale také ohrožený druh jalovce, Rostoucí pouze na zdejších ostrovech. Ptačí populace je tu zastoupena pětadvaceti druhy opeřenců, kteří přitahují pozorování–chtivé amatérské ornitology z celého světa. Mimo jiné nabízí park také podívanou na fascinující geologické formace nebo vodopády. Neuvěřitelné pohledy jsou na černá štěrková pole, která jsou tu a tam porostlá sukulenty, jenž poušť zdobí jako šperky.

V patnáctém století, když španělští dobyvatelé kolonizovali ostrovy, bylo území Caldera posledním, které padlo. A to pouze lstí. Po několika nezdařených pokusech španělů místo dobýt,  byli náčelníci domorodců, zvaných Guanches, vylákáni ven a zabiti. Padla tak poslední bašta domorodců a Španělské království ovládlo celé ostrovy jako svou kolonii.

Rok založení: 1954

Turistika:
V parku je několik možností pěších tras. Pokud je budete chtít absolvovat bez průvodce, je nutné povolení, jež vydává místní informační kancelář – Caldera Information Office.  V parku a na celém ostrově vůbec bohužel není možnost volného stanování, takže budete muset využít nabízených tábořišť a apartmánů.

 

la-palma-02 la-palma-05 la-palma-06

Foto: La Palma - Michal Kvarda, www.michalkvarda.cz