Queen Charlotte Track - čtyři dny v oblasti Marlborough Sounds

Zobrazit pro tiskZobrazit pro tisk
Mapa: 

Queen Charlotte Track, který najdete na novozélandském jižním ostrově, leží v oblasti Marlborough Sounds. Tato oblast plná ostrůvků, průlivů a zátok nabízí spektakulární výhledy, které se s ubíhajícími kilometry mení. Povede vás přes horské hřebeny, bujnými přípobřežními lesy a nabídne výhledy na tzv Sounds, tedy průlivy, především Kenepuru a Queen Charlotte Sound.

Trekování v této oblasti by se dalo nazvat spíše turistickými prázdninami, než nějakým výrazným sportovním výkonem. Trek je možné absolvovat i nalehko, neboť existuje možnost, nechat si bagáž přepravovat pomocí vodní dopravy, zatímco vy jdete pěšky.

Charakteristika:
Velmi jednoduchý trek, vhodný i pro začátečníky. K jeho zdolání budete potřebovat běžnou turistickou výbavu, ledovce, ani sníh po cestě nepotkáte.   

Okruh: Ne

Jak se dostat na začátek a konec treku:
Trek vede západně od Pictonu, na severním cípu jižního ostrova Nového Zélandu. Do Pictonu se snadno dostanete trajektem z Wellingtonu. Odsud se na začátek treku (Ship Cove) budete muset dopravit lodí. Sehnat lodní dopravu není opravdu problém, jezdí tu několik společností přímo z Pictonského přístavu, který je od zastávky trajektu vzdálen asi 3 min chůze. Z Anakiwy zpět do Piconu jezdí pravidelný shuttle (autobus).

Čas: 4 dny

Nejvyšší bod: 450m (budete se pohybovat v rozmezí)

Vzdálenost: 71 km

Ubytování:
Trek nabízí širokou škálu ubytování, podle vašich preferencí. Pokud se rozhodnete jít trek se stanem, najdete podél trasy 7 tábořišť. Pokud budete bydlet na tábořištích, je vařič nezbytný.

Voda a jídlo:
Vodu lze nabrat na treku na poměrně dosti místech, problém bývá pouze na dlouhých přechodech hřebenů. Je třeba ji čistit nebo převářet, takže nezapomeňte na vodní filtr s sebou. Na tábořištích najdete zásobníky na dešťovou vodu.

Kdy vyrazit:
Trek je možné absolvovat kdykoliv v roce. V prosinci a lednu budete o víkendech potkávat pravděpodobně hodně místních lidí.

Rezervace a poplatky:
Rezervace ani povolení nejsou potřeba

Itinerář den po dni / Rozpis trasy:
Den 1: Ship Cove - Endeavour Inlet
Den 2: Endeavour Inlet - Camp Bay
Den 3: Camp Bay - Torea Saddle/Portage Bay
Den 4: Portage Bay - Anakiwa