Od Bocca di Navene na Mount Altissimo - jednodenní putování za výhledy na Lago di Garda

Zobrazit pro tiskZobrazit pro tisk
Mapa: 

Stavba první horské chaty pod vrcholem Mount Altissimo začala v roce 1888 díky iniciativě některých členů místních turistických klubů.  V červnu roku 1892 byla stavna dokončena a sloužila za útulek tehdejším turistům a horolezcům. Poté se načas stala základnou italské armády, ale v roce 1919 byla opět otevřena pro veřejnost. Dnes je toto místo velmi vyhledávané, díky své poměrně snadné dostupnosti a překrásným výhledům na panorama Dolomit, kontrastujícím s hladinou nekonečného jezera Lago di Garda.

Od parkoviště u chaty Bocca di Navene (1.425 m) zamíříte severním směrem po asfaltové silničce na refugii "Graciani" a zhruba po 00:30 min dojdete k plechovému plotu, kde začíná značená turistická trasa číslo 651.

Poté začneme stoupat modřínovým a bukovým stromovím na hřeben Lastè di Tòlghe, kde se nám poprvé otevřou panoramatické výhledy na modravé jezero Lago di Garda. Od parkoviště na značenou panoramatickou vyhlídku na jezero (1858m) je to přibližně 1:00 hod cesty.

Další část stezky nás vede podél bývalých vojenských pozic z druhé světové války na rozcestí, než dojdeme k rozcestníku Busa Brodeghera, odkud se vydáme po klikaté bývalé vojenské cestě k chatě Damiano Chiesa (2060 m). Od vyhlídky by to sem mělo trvat zhruba 00:45 min.

Chata stojí přímo pod vrcholem a tak uděláte doslova pár kroků a stojíte na Mount Altissimo (2079 m), odkud si můžete užít panoramatické výhledy na okolní alpské vrcholy, které se prudce svažují až k samotným břehům jezera.

Jako zpáteční cestu zvolíme u Rifugio Altissimo značenou trasu číslo 633, která vede k níže položené chatě Rifugio Graziani a soutěsce Bocca Del Creer (1617 m). Sestup bude trvat cca 1:00 hod.

Dál budete pokračovat po horských loukách po trase číslo 653, která vede až k alpské farmě Tòlghe. Odsud po značené stezce pro muly a koně zpět stoupáme k Bocca di Navene (00:40 min)

Charakteristika:
Trasa s obtížností E - Excursionist, stačí pevné boty a dobré oblečení. Exponované
a jištěné úseky tu nejsou.

Trasa:
Bocca di Navene - Damiano Chiesa (Mount Altissimo) - Rifugio Graziani - farma Tòlghe - Bocca di Navene

Okruh: Ano

Doprava za začátek a konec treku:
Autem z vesnice Brentonico na parkoviště Bocca di Navene

Čas: 3:40 hod (celkový čas)

Převýšení: 1720m (součet celkového převýšení)

Kdy vyrazit:
Květen - Říjen

Rezervace a poplatky
Žádné nejsou, pokud nechcete nocovat na některé z chat