Národní park Liesjärvi - univerzální místo pro outdoorové sporty

Zobrazit pro tiskZobrazit pro tisk
Mapa: 

Liesjärvi Národní park je univerzální rekreační destinací pro outdoor. Najdete jej v jižní části Finska v provincii Kanta-Häme. Ustanoven byl v roce 1956 a jeho celková rozloha činí pouhých 21 čtverečných kilometrů.

Na farmě Korteniemi ožívá historie zdejšího kraje přímo před očima návštěvníků. Na vlastní kůži si mohou zkusit farmářské práce a získat tak cenné poznání zdejšího nesnadného života. Doporučeníhodná je také procházka prastarým lesem Ahonnokka, který působí jako z pohádky, nebo přejít horský hřeben Kyynäränharju, který protíná zdejší jezerní scenérie. Národní park Liesjärvi je zkrátka dokonalým místem pro jednodenní výlety. Přestože park je malý rozlohou, zahrnuje téměř 50 kilometrů zalesněného pobřeží

Území parku najdete ve vysočině Häme Lake. Zdejší nehostinné lesy jsou obklopeny úrodnými polemi a celé scenérii dominují břehy a pláže jezer.

Tato oblast je robustní lesích uprostřed úrodných polí. Břehy a pláže dominují scenérie. Ty obklopují čtyři sousedila jezer a rybníků pár bláta. I přesto, že park je malá v areálu je téměř 50 km zalesněné pobřeží-line. Unikátním místem je písečný hřbet Kyynäränharju, který odděluje jezera Liesjärvi and Kyynäräjärvi s více než čtyřiceti ostrovy a ostrůvky.